Бионсе дарява $2,5 млн. за жертвите на пожарите в Лос Анджелис

Природното бедствие опустоши големи части от Южна Калифорния

13.01.2025 | 12:55 Редактор:
Певицата обяви, че парите ще бъдат предоставени на Фонда за подпомагане на жертвите на пожарите.
Певицата обяви, че парите ще бъдат предоставени на Фонда за подпомагане на жертвите на пожарите.

Поп звездата Бионсе ще даде 2,5 милиона долара в помощ на жертвите на пожарите в Лос Анджелис в Съединените щати.

Певицата обяви, че парите ще бъдат предоставени на Фонда за подпомагане на жертвите на пожарите в Лос Анджелис чрез нейната фондация BeyGOOD. Природното бедствие опустоши големи части от Южна Калифорния, откакто избухна миналата седмица. 

"Лос Анджелис, ние сме с вас. BeyGOOD предприема действия, като обявява Фонда за подпомагане на пожарите в Лос Анджелис с дарение от 2,5 милиона долара. Фондът е предназначен за подпомагане на семействата в района на Алтадена и Пасадена, които са загубили домовете си, както и за църкви и обществени центрове за посрещане на непосредствените нужди на засегнатите от пожарите", се казва в съобщение, публикувано на страницата на благотворителната организация в Instagram, предаде БГНЕС.

Дарението на Бионсе идва след като компанията Walt Disney обеща 15 млн. долара за подпомагане на възстановяването на общностите, опустошени от пожарите. Paramount и Fox Corp. предоставиха 1 млн. долара на Американския червен кръст и на пожарната служба в Лос Анджелис. 

Снимка: Reuters