Най-малко пет горски пожара бушуват в района на мегаполиса Лос Анджелис - двата най-големи обхващат повече от 27 000 акра и са без контрол. През нощта избухна нов пожар в района на Малибу и емблематичния "Холивуд Хилс". Сградите по "Сънсет булевард" са в руини. Съобщава се за изгорели близо 2000 сгради, включително луксозни имения на знаменитости. Над 137 000 души са евакуирани, а жители на засегнатите райони описват случващото се като "Армагедон".
"Правим всичко по силите си, но ние нямаме толкова много пожарникари в района на Лос Анджелис", казаnа от противопожарната служба.
В Холивуд цари хаос
Улиците са затворени, хиляди жители, включително и болници се евакуират.
"Това е като да караш през Ада. Буквално. Това е лудост… Усещам горещината на огъня вътре в колата ми", казва жена, докато пътува в автомобила си покрай пламъците.
"Не съм виждала такова нещо, пламъците бяха на сантиметри от колите ни. Хората ги оставяха на пътя, за да бягат. Сърцето ме боли.", каза друга жена, докато се евакуира.
Къщите на десетки знаменитости изгоряха - сред тях на актьорите сър Антъни Хопкинс, Дженифър Грей, Манди Мур.
"Да, Ел Ей е в пламъци и е просто ужасяващо. Моля се всички хора да са в безопасност. Аз все още не съм се евакуирал, но виждате пламъците зад хълма", споделя диджей и музикант Моби.
Парис Хилтън видя на живо по телевизията как къщата ѝ изгаря
"Сърцето ми е разбито. Да седя със семейството си, да гледам новините и да виждам как домът ни в Малибу изгаря до основи е нещо, което никой, никога, не трябва да изпитва", каза тя.
Популярният актьор Били Кристъл също изгуби дома си в района на Пасифик Палисейдс - това най-голямото огнище, което се разпростира на близо 16 хиляди акра. Битката със стихията продължава.
Вижте повече в репортажа на Кристина Цветкова.
50 пожарникари се борят с пожар край Асеновград (СНИМКИ)
Слънчево начало на деня, следобед на места ще превали
Щастлива развръзка: 11-годишната Наталия е намерена, а пастрокът ѝ - задържан
Подиграха се на мрачния Жерар Пике на шоуто на Шакира на финала на Мондиала
На какво се дължи хъркането?
33 000 души на година губим заради мозъчни заболявания
Нова ваксина срещу фентанил може да защити от опасни синтетични вещества
Д-р Елена Домусчиева: Хроничната венозна болест не бива да се подценява
Тръмп нареди разсекретяване на информация за НЛО
Мъхът може да генерира електрически вълни, подобни на мозъчните сигнали
Учени: Това е минималният размер на планетите, способни да поддържат живот
На Слънцето се случи най-мощното изригване от две седмици насам
Евростат: България е №1 по поскъпване на горивата в ЕС
Заплахата от екстремни слънчеви бури може да е много по-сериозна, сочи изследване на НАСА
Българският паспорт сред най-силните в света, осигурява безвизов достъп до 178 държави
След инцидента с българин: Забраняват алкохол във влаковете и на гарите в Германия
Западна медия: Радев е атлантик, управлението му е прагматично с привидна противоречивост
Американските индекси приключиха сесията в сряда с минимални понижения
Страните от ЕС отново не са се споразумели за новия пакет от санкции срещу Русия
Йонко Чуклев: Kimi K3 показва, че Китай може да наваксва бързо в AI надпреварата
Световната икономика е притисната от енергийна криза на три фронта