Ръководителят на американската дипломация Антъни Блинкен обвини руския си колега Сергей Лавров в разпространяване на "цунами от дезинформация" и обвини Москва за ескалацията в Украйна.
"Съжалявам, че нашият колега, г-н Лавров, напусна залата, като не ни направи любезното съдействие да ни изслуша, както ние изслушахме него. И, разбира се, нашият руски колега е много добър в това да удави слушателите в цунами от дезинформация", заяви Блинкен, обръщайки се към министерската среща на ОССЕ в Малта.
"Нека не позволяваме нито на него, нито на който и да било друг, да ни заблуждава. Тук не става въпрос и никога не е ставало въпрос за сигурността на Русия", добави Блинкен, който не планира да се срещне с руския си колега, цитиран от АФП.
Той заговори за "имперския план на Путин да изтрие Украйна от картата", предаде БГНЕС.
"Един от нашите колеги говори за ескалация. Той е напълно прав. Нека да поговорим за ескалация. Нека поговорим за Северна Корея, която се присъединява към Москва в нападението срещу Украйна. Нека поговорим за продължаващата атака срещу енергийния сектор на Украйна, включително нейните ядрени съоръжения, която представлява сериозна заплаха за всяка страна в тази зала. Това е ескалация", заключи Блинкен.
В рамките на посещението си той трябва да се срещне с представители на организации на гражданското общество от Русия, Украйна и Беларус.
Снимка: БГНЕС
Тенденции при маникюрите за лятото
Зеленски се закани да удари Беларус заради руска транслационната техника
Арести в Русе на дилъри, иззети са над 2,4 кг амфетамин и близо 500 г марихуана
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път
Нови правил в ЕС: Колите вече трябва задължително да имат рециклирани материали
Симона Радева получи 3,6 години затвор за укриването на Семерджиев
За седмица: КАТ написа 30 759 фиша и 3304 акта
Внимание! Volvo забрани на собствениците да зареждат XC40
30 пияни и дрогирани шофьори спипа КАТ за ден
Консултант: Служителите от по-ниско ниво саботират дигитализацията на бизнеса
Геополитическите и климатичните рискове пред световния пазар на храни растат
Анализатор: SpaceX остава инвестиция за по-рискови инвеститори
SOFIX отбеляза седмичен ръст от 0,89%
преди 1 година