Продължава ескалацията на напрежението между Израел и "Хизбула". Ливан съобщи за 15 загинали при вчерашните атаки, а най-малко 29 души са убити при израелските удари в Газа.
Израелските сили разширяват офанзивата си, като за първи път цел на ударите стана и град Дейр Била в северната част на Ливан. Сирени събудиха хората в Северен Израел тази сутрин, а експлозии огласиха залива на пристанищния град Хайфа и жителите му се втурнаха към бомбоубежищата.
По данни на израелската армия само в рамките на вчерашния ден "Хизбула" са изстреляли повече от 300 снаряда по цели в Израел. Междувременно роднини на държаните в плен заложници отново излязоха по улиците на Тел Авив. Повече от хиляда души поискаха от правителството да осигури освобождаването на техните близки.
"Имаше момент, в който имаше сделка на масата, премиерът можеше да я сключи и да освободи заложниците. Това и сега е възможно, но не се получава, заради личните интереси на Нетаняху", заяви организаторът на протеста Наама Уайнберг.
Според здравните власти в Газа, контролирани от "Хамас", жертвите от началото на израелското настъпление вече са близо 42 200. В битките с "Хизбула" израелските въздушни удари срещу Ливан са отнели живота на над 2200 души.
Вижте повече в репортажа.
6 навика, които спестяват време
Как могъща Америка се сблъска с недостиг на ракети?
Методи Лалов изрази готовност да стане главен прокурор
Картинки от култовите дъвки "Турбо" може да ви спечелят 12 хил. евро
Отити при децата през лятото – рискови групи, профилактика и клинични особености
УМБАЛ „Лозенец“ представя преживелищни подходи в психотерапията
Билки-репеленти срещу насекоми
Първа двойна трансплантация у нас: Лекари от ВМА присадиха черен дроб и бъбрек
Пакистан кръсти първия си луноход „Джина-1“
Загадъчният сигнал „Wow!“ от космоса е уловен на 15 август 1977 г.
Постигнаха пълна ремисия при рак на бъбреците след клетъчна терапия
Заснеха уникално създание с прозрачна глава в „Зоната на здрача“
ЦИК: Машините, на които ще гласуваме през октомври, са с изтекла гаранция
Портних: Дори картинките не са на Коцев. Ние му ги оставихме. Той просто ги наследи.
Златен медал: Стилияна Николова е световна шампионка на бухалки
На 28 юли 2061 човечеството ще види Халеевата комета
През това лято във Варненска област данъчните са разкрили над 250 нарушения на търговци
Китай бърза да обезвреди тиктакаща бомба със закъснител за имотния пазар
ЕС все още няма емисар, който да участва в преговори с Русия за Украйна
Тръмп иска да засили икономическия натиск върху Иран, какви са вариантите му?
Кадър на деня за 16 август