Армията на Русия е окупирала украинския град Вугледар в Донецка област, съобщи блогът "Deep State", който следи хода на бойните действия. Депутатът от Върховната рада Алексей Гончаренко потвърди информацията за превземането на града от руснаците и поиска оставката на министъра на отбраната Рустем Умеров.
Още по темата
"Загубихме града, който удържахме повече от две години. Какво направи днес нашият министър на отбраната? Това е позор!", написа Гончаренко в социалната платформа Telegram, цитиран от БНР.
По-рано ръководителят на Донецката областна военна администрация Вадим Филашкин призна, че руснаците са стигнали почти до центъра на града.
Снимка: БГНЕС
Тагове:
Кабинетът ще обсъди безводието в страната
Полицаите в Белгия по къси гащи заради жегата
Фермерско изложение "Нашето родно“ 2026 на турне в шест български града
Нова терапия дава надежда за възстановяване след тежки гръбначни травми
Кокцидиоидомикоза – гъбичната инфекция, която имитира пневмония
МБАЛ „Надежда" вече е първият център в България със статут GESEA
Парамедиците излизат от сивата зона: приет е новият държавен стандарт
Светът е по-близо до ядрена катастрофа от всякога, предупреждава виден физик
Представиха първия в света теснолинеен влак на водород
Астероид ще прелети край Земята този уикенд
Кометата 3I/АTLAS може да е сред най-древните обекти, преминавали през Слънчевата система
Общински съвет отказа 160 хил. евро за празника на Варна и 20 хил. евро за шатри заради липса на разчети
Любомир Николов за акцията в район "Приморски": Задържаните ще станат повече
Кои са трите най-приятелски настроени зодии?
Виц на деня - 25 юни
Без ток във Варна са
Украйна си връща Кинбурнската коса, започва 40-дневна операция за натиск по Русия
До 2028 г. разходите за отбрана у нас растат, а за култура и образование се свиват
Изчезна ли блясъкът от ралито на златото и среброто? Според анализатори - да
Nasdaq отчете четвърта поредна сесия на червено въпреки подкрепата от Micron
преди 1 година