Гърция винаги е предлагала перфектен туристически продукт. Повечето от приходите в държавата са именно от туризма. Страната модернизира пристанищата и летищата си. Прави рекламни кампании в целия свят на островите си. Пази ги девствени и незастроени.
Новият бюджет на Министерството на туризма е 53,7 милиона евро. Той е предвиден за модернизиране и подобряване на обектите. За обучението по туризъм са осигурени държавни средства в размер на 45,153 млн. евро плюс 10,13 млн. евро за дигитална трансформация на регистъра на туристическия бизнес.
Проектите на министерството включват и проект за дестинационен мениджмънт. Други 10 милиона евро са предвидени за дигитална трансформация на гръцката национална туристическа организация, съобщи кореспондентът на Bulgaria ON AIR в Гърция Силвия Станчева.
Гърция знае как да привлича туристи не само с услугите, които предлага, но и с качеството им. Докато българският туризъм има нужда от коренна промяна. Трябва нов модел на управление на туристическия сектор.
Вече 20 години се търси и няма ясна визия за развитие и всичко, като че ли е спряло във времето. Бюджетът не се е променил от години. Той е 30 милиона. В тази сума влизат всички средства от покриване на разходите до маркетинговата стратегия, която цели да позиционира България на международната туристическа карта.
Реклама на черноморските ни курорти не се прави. Плажните ни ивици са застроени, девствен плаж почти не остана, а качеството на услугите е спорно.
Какво ще правиш на 9 юни?
Снимка: БГНЕС
Мирчев: Мавродиев може да разкаже за кредитите от ББР и връзките на Пеевски
Георги Кандев срещу Юлиян Янков-Картофа: взиман ли е подкуп, има ли рекет?
Инфлуенсърка почина след липосукция в нелегална болница
Скарлатина - ще я познаете по "ягодовия език"
Как се проявява дефицитът на витамини в тялото?
Могат ли жегите да влошат ерекцията?
Великобритания започва клинични изпитвания на ваксина срещу ебола
Измама с името на НАСА: Уреди станаха хит в Европа, заради жегите
САЩ одобриха изстрелването на сателит с гигантско огледало въпреки критиките
Спасителната мисия за телескопа SWIFT напредва успешно
Европа ще посрещне астероида Апофис с „Дон Кихот“
Полярният ни кораб отваря врати за посетители
Ясни са победителите от международната ветроходна регата „Варна 2026“
Привличат поляци и на планински туризъм у нас
Спират временно движението в района на Морска гара заради концерт
Историята на две момчета от Варна взриви мрежата
Парламентът на Украйна прие оставката на премиера Юлия Свириденко
По-добрите данни за инфлацията от очакванията тласкат S&P 500 и Nasdaq нагоре*
Продажбите на български продукти в Lidl надхвърлят 1,6 млрд. евро за три години
Скокът в търговската дейност и корпоративните сделки стимулират печалбата на Goldman