При пожар в жилищна сграда в Истанбул загинаха 15 души, а 8 бяха ранени, съобщи губернаторът на турската икономическа столица Давут Гюл.
"Броят на хората, които са загубили живота си при пожара в квартал "Гайреттепе", вече е 15, а 8 души са ранени, 7 от които тежко", се казва в изявление на кабинета на губернатора.
Ранените са прехвърлени в болници в региона, а разследването е в ход, допълва ведомството. Пожарът е избухнал по време на строителни работи в мазето на 16-етажна сграда в "Гайреттепе", част от централния истанбулски квартал "Бешикташ", предаде БГНЕС.
Новоизбраният кмет на Истанбул Екрем Имамоглу, който се отправи към мястото на инцидента, заяви, че в мазето се е помещавал нощен клуб.
"Пожарът е под контрол. Да се надяваме, че няма други жертви", каза Имамоглу и поднесе съболезнования на близки на загиналите.
След като са били уведомени, на мястото са били изпратени екипи на пожарната, здравната служба и полицията. Пожарникарите се отзоваха на пожара с 31 автомобила и 86 души персонал.
Снимка: БГНЕС
Лайънъл Ричи отлага концерти заради заболяване
Жена падна в необезопасена шахта и загина
Тръмп пусна нов US паспорт със собствена снимка
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Европа е под червена тревога: Рекордни горещини и човешки жертви
НАСА: Тюркоазени нюанси в Черно море
Варна: Публично обсъждане по проекта на Годишния план за социалните услуги през 2027 г. ще се проведе на 3 юли
Демерджиев пусна кадри от спецакцията във варненския район "Приморски"
Венецуела беше разтърсена от вторичен трус с магнитуд 4,7
Тихомир Безлов за "Баба Алино": Законите са направени да печели този, който не ги спазва
“SPRECTRUM” на Гроника Кавафян в Градската художествена галерия на Варна
Nasdaq задълбочава спада си, след като OpenAI реши да отложи излизането на борсата
Половината от енергията в Китай ще бъде зелена до 2030 г.
Стоил Цицелков: Разочарованието тласна Перу надясно, но не с идеологически завой
Рекордните горещини топят напредъка на френските националисти