Мексиканското правителство съобщи, че ураганът "Отис" е взел най-малко 27 жертви, а четирима души са в неизвестност, след като вчера сутринта една от най-силните бури в историята на Мексико връхлетя тихоокеанския морски курорт Акапулко, предаде Ройтерс. Президентът Андрес Мануел Лопес Обрадор заяви, че властите работят за възстановяване на електроподаването и разчистване на разрушенията, причинени от урагана от 5-та степен, който премина през южния щат Гереро и откъсна Акапулко от света.
"Отис" наводни улици, отнесе покриви на къщи и хотели, прекъсна комуникации и наруши автомобилния и въздушния транспорт от и към курорта. Повалените телефонни и електрически стълбове затрудниха властите да направят бърза оценка на щетите. Близо 8400 военнослужещи от мексиканската армия и националната гвардия са разположени във и около Акапулко, за да помогнат в разчистването, съобщи министерството на отбраната.
За втори ден учебните занятия в щата са преустановени. Губернаторът Ивлин Салгадо заяви в социалните мрежи, че властите работят за възстановяване на електроснабдяването и работата на помпените станции за питейна вода в Акапулко, съобщи БТА.
Международното летище в пристанищния град беше затворено, тъй като "Отис" извади от строя контролната кула, прекъсна телекомуникациите и блокира пътищата към аерогарата.
Снимка: архив, БГНЕС
Кои са големите проблеми и приоритети за Терзиев в столицата?
74 удара с камшик: Наказаха иранска певица, не е носила хиджаб ВИДЕО
И тримата работници на АПИ са с опасност за живота
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Нидерландия разби Швеция с 5:1 на Мондиала
И тримата пострадали работници на АПИ са с опасност за живота
Седмичен хороскоп 22 юни - 28 юни 2026
Зеленски върна отличието "Орден на Белия орел" на Полша
Утре настъпва Астрономическото лято
Кадър на деня за 20 юни
Как ястребовата политика на централните банки влияе на пазарите на акции?
Преломен момент настъпва във войната в Украйна
Енергийният министър очаква споразумението с "Боташ" да се предоговори до един-два месеца