Състоянието на бившия премиер на Италия и лидер на партията ”Форца Италия" Силвио Берлускони, който от вчера е в интензивното отделение на кардиохирургията в болница в Милано, е стабилно. Положението му обаче изглежда деликатно.
От медицинските среди на болницата "Сан Рафаеле" в Милано, където е хоспитализиран Берлускони, стана ясно, че днес е също възможно да няма лекарски бюлетин за здравословното му състояние.
По неофициална информация от същите среди, на които се позовават медиите, 86-годишният бивш премиер има пневмония в резултат на установена от изследванията левкемия, припомня "Труд".
Според информационната агенция АНСА Берлускони е започнал химиотерапия още вчера. Прекарал е нощта спокойно, буден е и в съзнание. Разговарял е по телефона със съпартийци, като ги предупредил да работят за доброто на Италия. Очаква се външният министър Антонио Таяни, който е вицепрезидент на "Форца Италия", да проведе съвещание с нейния елит по препоръка на Берлускони. Неговите близки са постоянно край него.
Снимка: БГНЕС
Пожар в ресторант в Созопол, има евакуирани (ВИДЕО)
Националният съвет на БСП ще заседава днес
Тежка катастрофа между кола и мотоциклет в Лясковец
Създадена е най-голямата карта на аутизма
Двойно кафе и кратка дрямка помагат за ободряване при шофиране за кратко
Имунните профили при шизофрения и разстройствата на настроението – различни
Първична аменорея – кога цикълът изобщо не идва?
Висока слънчева активност се очаква през уикенда
НАСА засне мистериозен силует на „медуза“ на Марс
САЩ одобриха първия в историята целеви медикамент срещу рак на панкреаса
Откриха подобна на Земята планета, която може да е съставена 50% от вода
Честваме паметта на свети Йоан Кръстител и на свети Спас Струмишки
Земетресение с магнитуд 4,6 разтърси Гърция
ЕС отпусна 489 млн. евро на България за инвестиции в отбрана
Хороскоп за 29 август 2026
Демерджиев уволни шефа на полицията в Благоевград заради ареста в Струмяни
Опасенията на Фед за инфлацията развали настроенията на Wall Street
Украйна нанесе рекорден брой удари по руски рафинерии, влошаващи кризата за горива
Кадър на деня за 28 август
Икономист: Новият механизъм за определяне на минималната заплата е предвидим