Министерството на външните работи на Украйна и BRAND UKRAINE, с подкрепата на ЕС, стартират нова глобална комуникационна кампания #WhatWeAreFightingFor, за да отбележат една година от пълномащабното нахлуване на Русия
Кампанията #WhatWeAreFightingFor започва на 24 февруари 2023 г. — годишнината от пълномащабното нахлуване на Русия в Украйна. Целта е да обясни на чуждестранната публика защо териториалната цялост на Украйна не може да бъде поставяна под въпрос при никакви обстоятелства и за какво се бори всеки украинец, включително глобален мир, свобода и бъдещето на света. Кампанията насърчава принципите на мира, интегрирани във формулата на президента за мир.
Кампанията обхваща гласовете на истински украинци, споделени с екипа на кампанията, след като тийзърът й беше пуснат съвместно с президента на Украйна Володимир Зеленски през октомври 2022 г. За мнозина най-важната причина е да защитят своя дом, семейство и култура.
"Украйна се бори за независимост, демокрация, своя народ, култура, произход, териториална цялост и за свободен свят за всички нас. Милиони украинци вдъхновиха целия свят. Ние сме напълно солидарни с народа на Украйна, за да изградим безопасно и по-добро бъдеще за Украйна и света", каза Мати Маасикас, посланик на ЕС в Украйна.
В центъра на кампанията #WhatWeAreFightingFor е специален проект на официалния уебсайт на Украйна Ukraine.ua, който разказва истинската история на всяка област в Украйна, разработена в партньорство с изтъкнати национални исторически институции и експерти и допълнена от обяснителни видеоклипове и творчески дейности в социалните медии.
Снимка: БГНЕС
Григор Димитров: Целта за титла от Големия шлем никога не е изчезвала
Кучета обезобразиха жена в Самоков, собственикът е задържан
Теменужка Петкова за "Боташ": Отново се постигат някакви договорки на тъмно
Бъди LIVE с Dnes.bg: Ясен е печелившият в играта с билети за Aniventure Comic Con
Какво да ядем при стомашно-чревен вирус?
Лечение на акне през лятото – ретиноиди, бензоил пероксид и фотозащита
Как да тренираме безопасно през летния сезон?
Полипи в носа – симптоми и съвременни методи на лечение
Антропогенният шум застрашава фауната в Антарктика
В Меделин засадиха близо 3,5 млн. дървета и други растения, температурата падна с 3 градуса
AI откри 73 нови подводни вулкана
Мистериозни сфери шокираха хора на австралийски плаж: Вероятно са части от ракета
Нова вълна от бобмбени заплахи във Варна
Варна отбеляза 135 години от рождението на контраадмирал Иван Вариклечков
Асен Василев: Когато Гълъб Донев говори за „реалността", явно има предвид някаква паралелна реалност
Военният министър: България ще похарчи близо 2.7 милиарда за отбрана
Експлозии в Дамаск близо до хотела на Макрон
Земеделският министър: Кооперативите са бъдещето на малките фермери в България
Прогнозата на Samsung предизвика разпродажба на борсите в Азия
Sony слага край на ерата на дисковете с игри - но какво всъщност променя това?
AI секторът рискува да застраши бичата серия на акциите в Европа