Съдът в Рим оправда бившия италиански премиер Силвио Берлускони, който беше заподозрян в подкупване на свидетели по дело, свързано с предполагаемо използване на малолетни проститутки. Това решение е взето поради "липса на факти" за извършване на престъплението.
Заедно с Берлускони е оправдан и певецът от Неапол Мариано Апичела. Първоначално той беше заподозрян, че е получил 157 000 евро за лъжесвидетелстване, пише "Фокус".
86-годишният бивш премиер беше обвинен в подкупване на свидетели по делото за ползване на услугите на непълнолетни проститутки, кръстено на прякора на главния замесен - мароканката Руби (Карима ел Маруг). Преди това политикът беше напълно оправдан във всички съдилища, но процесът се основаваше на показанията на свидетели - момичета, които са посетили личната вила на Берлускони. По-късно прокуратурата ги заподозря в лъжесвидетелстване срещу заплащане. Миналата седмица съд в Бари осъди три жени на пробация за лъжесвидетелстване.
Този случай се разглежда паралелно в Милано. През май прокуратурата на този град поиска 6 години затвор за Берлускони по дело за корупция. Присъдата се очаква не по-рано от януари 2023 г.
Снимка: БГНЕС
Медведев заплашва: Още дронове ще нарушават съня на европейците
Разпитват кърджалийския кмет заради приют за бездомни животни?
Дъщерята на Брус Уилис с тежки обвинения срещу бившия си
ВКС окончателно: Рангел Бизюрев ще лежи 17 г. за убийството на Митко от Цалапица
Деменцията не е неизбежна съдба, тя е предотвратима
Хламидиална инфекция - до какво може да доведе?
Дракункулоза (болест на гвинейския червей) – едно от последните заболявания, близки до пълна ерадикация
Комарите могат да привикнат към репелентите?!
Каква ще бъде слънчевата активност през уикенда (30-31 май)
НАСА стартира нов проект за отглеждане на стволови клетки на борда на МКС
Има ли извънземни на екзопланетата K2-18b? Учени я сканираха за сигнали
НАСА ще обяви екипажа на мисията „Артемида III“ на 9 юни
Путин превърна борбата със стареенето в държавен проект за 26 милиарда долара
Какво ще е времето през уикенда?
Стилияна Николова и Ева Брезалиева продължават отличното си представяне на Европейското във Варна
Избираме "Малък Мистър" и "Малка Мис Варна" на 1 юни
Разкриха над 900 стръка канабис, отглеждани в кравеферма край Каварна
Всички индекси на БФБ записаха ръстове при слаб оборот
ЕС вижда неустойчивост в търговските отношения с Китай
Парламентът прие закона за създаване на нова Комисия за противодействие на корупцията
Скот Бесент: Доналд Тръмп няма да приеме лоша сделка с Иран