Украинският президент Володимир Зеленски заяви, че Русия е извършила "мащабна атака" срещу Украйна през нощта с удари по енергийна инфраструктура, които доведоха до прекъсвания на електрозахранването в цялата страна.
"Агресорът продължава да тероризира страната ни. През нощта врагът предприе масирана атака: 36 ракети, повечето от които бяха свалени... Това са гнусни удари по критични обекти. Типична тактика на терористите", каза Зеленски в социалните мрежи.
"Над един милион домакинства в Украйна останаха без електричество след руски удари по енергийни съоръжения в цялата страна", каза зам.-ръководителят на президентската администрация.
"Към момента 672 000 абонати са прекъснати в Хмелницка област, 188 400 в Николаевска област, 102 000 във Волинска област, 242 000 в Черкаска област, 174 790 в Ровненска област, 61 913 в Кировоградска област и 10 500 в Одеска област", уточни Кирило Тимошенко в социалните мрежи, цитиран от БГНЕС.
Междувременно проруските власти в южната област Херсон на Украйна призоваха днес жителите на едноименния главен град на региона да напуснат "незабавно" пред лицето на напредващата контраофанзива на Киев.
"Поради напрегнатата ситуация на фронта, повишената опасност от масов обстрел на града и заплахата от терористични атаки, всички цивилни трябва незабавно да напуснат града и да преминат на левия бряг на река Днепър", призоваха проруските представители на региона в социалните медии.
Снимка: БГНЕС
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Морето и планината ще са спасение от жегата утре
Мъж атакува шведско училище с меч, има ранени
За първи път: efbet е Официален партньор за България на CEV EuroVolley 2026
МВнР предприема мерки за защита на Ива Михаилова и за лечението ѝ
Български учени проучват растителна комбинация за метаболитно здраве
Ротавирус при децата – какво трябва да знаят родителите на бебета и малки деца
Безплатни прегледи при детски кардиолог в бургаската детска болница от 24 август
Безопасно ли е плуването за бременни?
Китай се прицелва в лунния лед: Мисията „Чанъе-7“ се готви за старт
„Джемини-5“: Първият едноседмичен полет в космоса започва на 21 август 1965 г.
Драсканиците в полетата на тетрадките са традиция от XIII век: Какво разкриват?
През 2027 г. предстои „затъмнението на века“ с продължителност над шест минути
Предстои 51-ото издание на Националната купа по шахмат „Морско конче“
Министрите на туризма и регионалното развитие започнаха съвместна работа по реформата, свързана с курортната инфраструктура
4499 фиша и 410 акта написа КАТ за ден
Турция издаде международна заповед за арест на Нетаняху
Идея: Апартаментите в курортите да плащат същите данъци като хотелите
Манли: В САЩ явно има фискален проблем
Ако нивото на Дунав продължи да спада, мощността на АЕЦ "Козлодуй" може да се намали още
Председателят на IG Metall: Целите на Оливер Блуме за съкращения във VW са абсурдни
Русия е провела ракетни изпитания със системата "Бастион" на спорните Курилски острови