Милиони в Англия и Шотландия ще получат покани за бустерна доза ваксина срещу Ковид-19 от понеделник с приоритет обитателите на домовете за социални грижи. Въпреки че заразяванията намаляват, здравните власти на Острова очакват "събуждане" на вируса през есента и зимата.
Най-напред на хората ще бъде предложена наскоро одобрена ваксина срещу варианта Омикрон. Няма обаче достатъчно дози от ваксината на Moderna за защита на всички над 50 години, така че здравните власти препоръчаха поставянето на каквато и да е друга предложена бустерна ваксина.Нов вариант на BioNTech/ Pfizer бе одобрен за използване от Европейската агенция за лекарствата, като се очаква това да стане скоро и във Великобритания.
Категориите, които са с приоритет за есенна доза са следните: хора над 50 години; всички от 5 до 49 години със здравословни проблеми, включително бременни жени; персоналът на домовете за социални грижи; здравните работници на предна линия и социалните служители; болногледачи от 16 до 49 години и хората с отслабена имунна система.В Уелс вече предлагат есенната бустерна доза, а в Северна Ирландия кампанията ще стартира на 19 септември.
Снимка: БГНЕС
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Тагове:
Никола Цолов отново с триумф във Формула 2
Борисов обяви: ГЕРБ гради алтернативно правителство за деня, в който ще управляваме
Цените на част от храните продължават да спадат
Морален казус: Таксиметров шофьор засне младо момиче в София, пусна я в интернет
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Европейско-китайската мисия Smile достигна работна орбита
Rocket Lab изстреля десетия сателит на Synspective
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Германия отчете най-топлата си нощ
Какво ще бъде времето в понеделник?
Никола Цолов с четвърта победа във Формула 2
Борисов: При ГЕРБ цяла Европа говореше за финансовата дисциплина на България
"Войната" по пътищата взе три жертви за последните 24 часа
Притисната от войната Украйна не просто модернизира енергетиката си, а я изгражда наново
Русия трупа дългове заради все по-големите разходи за войната в Украйна
Валута vs пари: Разликата, която повечето хора не разбират
Александър Вучич отново заяви, че ще подаде оставка "скоро" и ще помага на партията си