Френската полиция арестува 14 души от банда, която е търгува с фалшиви билети за музея Лувър в Париж. Според от източници, близки до полицията, мошениците събирали хартиени или електронни билети от посетители, които завършили обиколка на музея, и след това ги препродавали на туристи на опашка в касата. Прекупвачите искали повече пари от реалната цена на билета.
Полицейската акция позволи арестуването на 14 души, осем от които са задържани от полицията, допълват източници от полицията, съобщават медиите. Останалите шестима са с мярка за неотклонение "задържане под стража" като част от разследване, съобщава БГНЕС.
Лувърът имаше 2,8 милиона посетители през 2021 г., а преди Ковид-пандемията посетителите му ляха десетки милиони.
Снимка: Bloomberg.com
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Офталмолог: Силното слънце уврежда и очите
Кола се обърна по таван на булевард в София
Рецептата Dnes: Кекс с праскови и рикота
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Европа е под червена тревога: Рекордни горещини и човешки жертви
НАСА: Тюркоазени нюанси в Черно море
Черно море привлече Мохамед Аши Буаклин
Първи протест срещу Радев пред МС тази вечер
Деница Сачева постави оценка среден 3 на бюджета
Военноморските сили унищожиха дрейфащ дрон край Кранево
Размяна на удари между САЩ и Иран постави под въпрос примирието в Близкия изток
САЩ одобриха Mythos 5 на Anthropic за по-широка употреба
Охлаждането при печалбите в китайската промишленост е признак на слабост
Търсенето на природен газ в ЕС расте с 2,5% през 2025 г.
Изтеглянето на войските на САЩ хвърля сянка върху редица германски градове