Ню Йорк повиши възрастта за притежание на оръжие

Това е първият щат, предприел конкретни мерки за контрола им

07.06.2022 • 14:32 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Ню Йорк повиши възрастта за притежание на оръжие
Ню Йорк повиши възрастта за притежание на оръжие

Губернаторът на щата Ню Йорк Кати Хочъл подписа няколко закона, с които се увеличава възрастта за закупуване на полуавтоматични оръжия от 18 на 21 години, съобщи телевизия CNBC.

След последните смъртоносни стрелби в САЩ, Ню Йорк стана първият щат, предприел конкретни мерки за контрол на оръжията, съобщи "Радио Китай".

Според информацията, Хочъл е одобрила 10 наредби, включително поставяне на етикет върху огнестрелни оръжия, забрана на купуване на оръжия от лица, определени като високорискови и други.

Снимка: Bloomberg.com

Харесайте страницата ни във Facebook ТУК


  • Последни
  • Четени
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички