Съпругът на председателя на Камарата на представителите на САЩ Нанси Пелоси беше арестуван и обвинен в шофиране в нетрезво състояние, след като катастрофира в събота вечер, съобщиха служители на реда, цитирани от CNN.
82-годишният Пол Пелоси беше арестуван в 23:44 часа и обвинен в шофиране в нетрезво състояние и шофиране със съдържание на алкохол в кръвта от 0,08% или по-високо, според публичния доклад на Napa County Criminal Justice Network. И двете обвинения са престъпления.
Пелоси е опитвал да пресече SR-29, когато неговото Porsche е ударено от джип, пътуващ на север по пътя, според доклад за сблъсъка от калифорнийския магистрален патрул, който не идентифицира нито един от шофьорите като виновен за катастрофата. Екипите са били извикани на местопроизшествието малко преди 22:30 часа, се казва в доклада. Няма данни за пострадали при катастрофата и водачът на джипа не е задържан, съобщава "Труд".
Определена е гаранция от 5000 долара и Пелоси е освободен в неделя сутринта.
"Председателя на Камарата няма да коментира този личен въпрос, който се случи, докато тя е била на източното крайбрежие", се казва в изявление на Дрю Хамил, говорител на Нанси Пелоси. Тя е била в Роуд Айлънд в неделя, за да говори на церемонията по откриването на университета Браун. Пол Пелоси е родом от Сан Франциско, двамата са женени от 1963 г. и имат пет деца.
Снимка: БГНЕС
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Митничари откриха 646 вейпа и близо 13 литра течност за пушене
39 градуса на сянка е измерена днес в Русе
Черно море удари Дунав с два гола в продължението
Български учени проучват растителна комбинация за метаболитно здраве
Ротавирус при децата – какво трябва да знаят родителите на бебета и малки деца
Безплатни прегледи при детски кардиолог в бургаската детска болница от 24 август
Безопасно ли е плуването за бременни?
НАСА сглобява бъдещата лунна база парче по парче
Космическа разходка на 25 август: Астронавтите ще монтират антена
Разгадана е мистерията на пирамидата Уака Пукляна: Откриха доказателства за древен кървав ритуал
Китай се прицелва в лунния лед: Мисията „Чанъе-7“ се готви за старт
Нови натриеви батерии правят свалят цените на електромобилите
Три нови попълнения в Аксаково преди първия шампионатен мач
Не е само София, световноизвестен италиански град забрани велосипедите
Младите огнеборци от ОДК-Варна станаха европейски вицешампиони на първенство в Чехия
219 пияни и дрогирани водачи спипа КАТ за седмица
Wall Street затваря с ръстове, но напрегнатата седмица приключи на червена територия
К. Желев: Проблемите на автомобилната общност у нас трябва да се решават конструктивно в диалог с властта
Източният фланг на НАТО поема повече разходи за американски бази, за да успокои Тръмп?
Веселин Коларов: US Open може да постави рекорд от 100 млн. долара
преди 4 години