Прекратени са преговорите между Русия и Украйна, съобщиха от руското Министерство на външните работи.
"Преговорите не са в ход. Украйна всъщност се оттегли от преговорния процес", каза заместник-министърът Андрей Руденко, цитиран от ТАСС.
И уточни, че Киев не е дал отговор на проекта на договор, предложен от Русия. Руденко подчерта, че решението на външните министри на страните членки на ЕС да отпуснат още 500 млн. евро на Украйна за покупка на оръжие, удължава конфликта.
"Отпускането на средства и директното доставяне на оръжие забавят разрешаването на този конфликт. Ние многократно смее заявявали това", каза зам.-външният министър.
Самият Владимир Путин по-рано е казал в телефонен разговор с финландския президент Саули Ниинистьо, че преговорите между Москва и Киев всъщност са прекратени. А причината била "липса на интерес от украинската страна към конструктивен диалог".
Съветникът на ръководителя на кабинета на украинския президент потвърди, че преговорите с Русия са на пауза. Михаил Подоляк уточни, че има няколко причини.
"Русия не показва да разбира днешните световни процеси и своята изключително негативна роля в тях. Второ, Русия не разбира, че в никакъв аспект войната вече не върви по правилата, графика или плановете им. Съпротивата на Украйна само се увеличава. Следователно никакви цели на Руската федерация няма да бъдат постигнати. Москва не може да се откаже от натрапването на пропагандата на вътрешния пазар. Затова политическият елит се страхува да каже истината. Сега е необходимо да се излезе от войната при съвършено различни условия от това, което беше обявено в началото", заяви Подоляк, цитиран от "Украинская правда".
Той уточни, че украинската делегация не се е оттеглила от преговорите, а те са на такъв етап, че когато се появи конкретика - ще продължат.
"Стратегическата цел на руснаците е всичко или нищо. Следователно няма смисъл да се предотвратява падането на тази ексцентрична "империя", добави зам.-външният министър на Украйна.
Очаквате ли Русия да нападне друга държава след Украйна?
Снимка: БГНЕС
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Атака с дрон срещу кораб под панамски флаг в Черно море, един човек е загинал
Човек загина, а близо 90 са ранени при влакова катастрофа в Англия
Денят започва със слънце, следобед ще се появят облаци
До София може да се появи европейският отговор на космическата база Starbase
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път
Нов провал за Турция на Мондиала
Честваме паметта на преподобния Наум Охридски и на свети Калист, Цариградски патриарх
Зеленски: Преговорите с Русия може да се подновят
Победи за САЩ, Мароко и Бразилия на Мондиала
Нови правил в ЕС: Колите вече трябва задължително да имат рециклирани материали
Испанците вече харчат половината си заплата за наем на жилище
Бюджет, отбрана, индустрия - приоритетите пред Ирландия като председател на Съвета на ЕС
Трафикът в Ормузкия проток расте, Иран е изнесъл 20 млн. барела петрол за седмица
Илюзорен ли е мирът на Доналд Тръмп в Близкия изток?