След спор за равенството между половете: Бой в парламента в Йордания

Заседанието беше отложено, а пострадали няма

29.12.2021 • 08:47 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

В Йордания депутати се сбиха на заседание на парламента по време на дебат за равенството между мъжете и жените.

Правителството на страната иска да промени глава втора от Конституцията озаглавена "Права и задължения на йорданците" като включи в нея названието "йорданките".

Според някои депутати обаче промяната е безполезна. Това стана и причината за спорове и последвала физическа разправа.

Заседанието беше отложено. По информация на Ройтерс пострадали при сбиването няма.

Харесайте страницата ни във Facebook ТУК


  • Последни
  • Четени
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички