Русия предупреди днес САЩ да очакват "неудобни сигнали" преди срещата им на върха следващия месец, предаде Ройтерс.
"Американците трябва да приемат, че някои сигнали на Москва ще бъдат неудобни за тях, включително в идните дни", каза руският заместник-министър на външните работи Сергей Рябков.
Вчера президентът на САЩ Джо Байдън заяви, че настоява пред руския си колега Владимир Путин страната му да спазва човешките права, когато двамата се срещнат в Женева на 16 юни. Отношенията между двете сили са влошени до равнища, невиждани от Студената война, отбелязва Ройтерс.
Русия ще бъде подготвена да отговори на поставените от Байдън въпроси за човешките права, увери Рябков. Той отбеляза, че Москва проявява по-голяма гъвкавост от Вашингтон що се отнася до подготовката на дневния ред на срещата на върха.
Отношенията на Русия със Запада се обтегнаха значително заради вкарването в затвора на критика на Кремъл Алексей Навални, струпването на руски войски по границата с Украйна и твърденията за руска кибернамеса в чужди избори, припомня Ройтерс, цитирана от БТА.
В последно време САЩ и НАТО увеличиха военната си активност западно от Русия, отчете днес руският министър на отбраната Сергей Шойгу. Той отбеляза, че това изисква отговор от страна на Москва.
"Действията на нашите западни колеги рушат международната система за сигурност и ни принуждават да предприемем адекватни контрамерки", каза руският министър на отбраната. Той обяви, че "до края на годината в Западния военен окръг (на Руската федерация) ще бъдат сформирани около 20 съединения и военни части".
Снимка: БГНЕС
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Стоянов разкри: Американските самолети отлетяха от авиобаза "Безмер"
Украйна атакува нефтопреработвателния завод в руския град Новокуйбишевск
Полицията в Разград закопча трима дилъри на дрога
Проблеми с украинските "Брадли": САЩ търсят трудно намиращи се части
Български учени проучват растителна комбинация за метаболитно здраве
Ротавирус при децата – какво трябва да знаят родителите на бебета и малки деца
Безплатни прегледи при детски кардиолог в бургаската детска болница от 24 август
Безопасно ли е плуването за бременни?
Соларни панели над оризища: По-малко реколта, но 14 пъти по-високи приходи
НАСА сглобява бъдещата лунна база парче по парче
Космическа разходка на 25 август: Астронавтите ще монтират антена
Разгадана е мистерията на пирамидата Уака Пукляна: Откриха доказателства за древен кървав ритуал
Илин Димитров: Вече не сме евтина дестинация
Илияна Йотова: Шипка е символ на саможертва и символ на бъдеще
Какво ще бъде времето в неделя?
Рекорд на „Капитан Андреево“: Над 5300 автомобила са влезли у нас за денонощие
Проф. Георги Вълчев: Българското училище няма да стане казарма,
Следващият кошмар на НАТО: президентските избори във Франция
Учени са открили възможен нов път към по-мощни иРНК лекарства
САЩ смятат да изплатят 850 млн. долара от дълговете си към ООН
Южна Корея тества арктическия морски път с руско съдействие въпреки съпротивата на Запада