В Съединените щати беше регистриран първият случай на заразен с т. нар. бразилски щам на коронавируса. По информация на БТА той е бил потвърден от лабораторен тест на министерството на американския щат Минесота.
Пробата е на жител на щата, който неотдавна се е завърнал от Бразилия. Заразеният е проявил симптоми на заболяването през първата седмица на този месец, а на 9 януари е дал проба за анализ, в която е установен бразилският щам Р.1.
А в САЩ вече се влиза само с отрицателен тест за коронавирус. Правилото се отнася за всички американски и чуждестранни граждани.
Снимка: Bloomberg.com
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Тагове:
Трагичен край: Фентанилът отне живота на млада майка, намерена неадекватна във Враца
Тейлър Суифт посвети специална песен на Травис Келси, ще я пее на сватбата
Роботи с ИИ ще съветват министъра на иновациите Иван Василев
Шофьор с 2,24 промила бе спипан при акция в Перник
Какво ни казват феталните движения?
От 15 хронични състояния ни отървава здравословният стил
Дисекиращ остеохондрит при млади мъже – кога болката в коляното след спорт е тревожна?
Защо бебетата харесват ярки цветове?
SpaceX подготвя мистериозна мисия с нова капсула за завръщане на Земята
Новият лунен и марсиански роувър на НАСА измина 26 км почти напълно самостоятелно
Ръкопис за крал Артур и Светия Граал отива на търг за 2 милиона долара
Астрономи потвърдиха съществуването на трета галактика без тъмна материя
Съдът призна за виновни бивш шеф на „Градски транспорт-Варна" и шеф на надзорна фирма за опит за измама
Йордан Цонев се оттегля от политиката
3-годишно дете почина след задавяне в Пловдив
Оставиха в ареста двама от бандата на Калашниците
Какво ще бъде времето в сряда?
Моника Илиева: Трябва да минат поне 10 години за пълното навлизане на автономния транспорт
Секторът на услугите във Великобритания се свива с най-бързия темп от януари 2023 г.
Пълните хибриди: Най-големите им предимства са в града
Алън Грийнспан - символ на „великата умереност“ и независимия Фед
преди 5 години