Полицията в Ашвил, Северна Каролина, унищожи полеви медицински център по време на протестите във вторник.
Публикациите в социалните медии, които показват, че органите на реда пробиват бутилките с вода, предизвикаха истинско възмущение.
Сцената е заснета във вторник и описана от медик, който е доброволец, информира USA Today.
Видеото показва как полицаите, въоръжени с щитове, тъпчат и пробиват бутилките с вода. А други служители на реда обръщат маси с медицински принадлежности и безплатна храна за хората в нужда.
Студентка в Ашвил, която е един от ръководителите на медицинския персонал, заяви, че присъстващите медици по никакъв начин не са провокирали полицаите.
"Няколко минути след 8 часа видяхме екип на SWAT, който идваше към нас. Когато се приближиха казаха: "Ние сме от полицейското в Ашвил, а вие трябва да напуснете. Хванаха ни за раменете и изтласкаха от алеята, където се опитвахме да оказваме медицинска помощ", сподели Милър.
Тя допълни, че имат споразумение с APD (полицейското управление в Атланта) да са на мястото, дори и след полицейския час. Някои от медиците са със синини и са били замаяни от сълзотворния газ, но никой е сериозно ранен.
А органите на реда не са дали никакво обяснение за унищожаването на полевия медицинския център.
33-годишната Глена Грант вижда с очите си как офицерите унищожават бутилките с вода и медицинските материали. Тя допълни, че полицаите са ги ударили с щитовете и са бутнали няколко души на земята.
"Бутнаха ни на земята, викахме, крещяхме, отнасяха се с нас като с престъпници, но никой не се съпротивляваше", каза още той.
В публикация във Facebook кметът призна за инцидента.
"Наясно съм със случилото се и полицаите, унищожили медицинските запаси, включително бутилки с вода, храна и други консумативи", написа тя
Демонстрациите в Ашвил продължават, предизвикани от смъртта Джордж Флойд, който почина след задържането си от полицията в град Минеаполис, щата Минесота.
Снимка: БГНЕС
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Десетки населени места в Бургаско останаха без вода заради авария
50% увеличение: До 350 евро за униформа на един ученик в София
Борбата с наркоразпространението ще се води с реални действия ВИДЕО
Залужни: Украйна никога няма да се присъедини към НАТО
Как гонореята води до стеснение на уретрата при мъжете?
Предлагат електронна здравна карта да замени хартиените книжки от 2028 г.
Лекарства против прилошаване при пътуване – как действат и какви рискове носят?
Безплатни кардиологични прегледи за жени в УМБАЛ „Лозенец“
Учени предложиха план за спасяването на Земята след смъртта на Слънцето
Снимка от Марс разкри „ходещ човек“
Бивш агент на ЦРУ твърди, че извънземните са сред нас
Учени предлагат нов начин за търсене на извънземни – по топлинната следа на черните дупки
37 са районите с потенциален риск от наводнения по Черноморието у нас
ГДБОП удари високотехнологична лаборатория за фентанил (ВИДЕО)
Небето над "Аспаруховo" става сцена за огромни цветни хвърчила
Ситуацията с Дунав ще става още по-критична в следващите години (ВИДЕО)
Още две варненски болници съдят Здравната каса
Зехтинът може отново да поскъпне през есента заради сушата и пожарите
Bayer отчете неочакван ръст на печалбата през второто тримесечие
Атанас Пеканов: Есента целим да стигнем над 95% от парите за разплащане по ПВУ
Меги Попова: Мигрантската криза в Сеута се използва като средство за натиск