Доналд Тръмп ще отложи срещата на Г-7

Според президента сегашният формат е твърде остарял

31.05.2020 • 09:41 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Доналд Тръмп ще отложи срещата на Г-7
Доналд Тръмп ще отложи срещата на Г-7

Американският президент Доналд Тръмп обяви, че ще отложи за септември планираната за края на юни среща на Г-7.

Срещата трябваше да се състои в Кемп Дейвид, но заради пандемията от коронавирус беше решено лидерите да разговарят по видеоконферентна връзка.

Пред журналисти Тръмп обяви, че иска да включи още страни в събитието като Австралия, Русия, Южна Корея и Индия. Според президента сегашният формат е твърде остарял и не отразява точно случващото се в света, информира БНР.

Снимка: БГНЕС

Харесайте страницата ни във Facebook ТУК


  • Последни
  • Четени
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички