Здравната система в Бразилия е пред колапс, заради спешната необходимост от още болнични легла за заразени с коронавирус. Това заяви кметът на най-големия бразилски град в Сао Пауло - Бруно Ковас.
Градоначалникът съобщи, че държавните болници в града са пълни на 90% и до две седмици в тях няма да остане никакво място за пациенти, предаде Би Би Си, цитирана от БНР.
За денонощие са били установени 7938 нови случая, с което общият им брой е достигнал над 241 000.
Снимка: БГНЕС
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Тагове:
Украинският военен трилър Killhouse достигна до световната публика в Netflix ВИДЕО
Вентилаторите са полезни, но при екстремна жега могат да имат обратен ефект
Щерев за Жанет Немет: Трябва да бъде запомнена с усмивката си, не със спекулации
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Психология за родители: Формиране на привързаността през първата година
Синя жлъчка (Цикория) – жлъчкогонно, хепатопротективно и пребиотично растение
Как да се грижим за кожата през лятото в 3 стъпки
НАСА: Тюркоазени нюанси в Черно море
Телескопът „Евклид“ на ЕКА засне най-детайлния образ на ядрото на Млечния път
Откриха най-стария кратер на Земята? Учени разкриват изгубен космически сблъсък
За първи път откриха древна човешка ДНК по стените на пещера
ПП призова за по-решителни мерки срещу наркоразпространението сред младите хора
Областна администрация-Варна: Морската вода в района на Офицерския плаж е безопасна
Радев: Това е бюджетът на реалността
Варненските лъвчета се радват на лятото със замразен бульон
МУ-Варна отбелязва 65 години с нестандартна щафета по вода
Фискалният съвет: Бюджет 2026 задълбочава дефицита и отлага реформите
Ц. Арабаджиев: ББР може да мобилизира частния капитал за изграждането на стратегическата инфраструктура
Swatch търси обезщетение за 170 млн. долара от Samsung за нарушение на търговска марка
"Индустриален капитал холдинг" ще разпредели по малко над 5 евроцента дивидент на акция
преди 6 години