Десетки деца се сдобиха със "синдрома на върколака" след погрешно хапче

17 случая са регистрирани в Кантабрия, Валенсия и Гранада

28.08.2019 | 21:41 Редактор: Ралица Братанова
Десетки деца се сдобиха със "синдрома на върколака" след погрешно хапче

Десетки деца са се сдобили със "синдрома на върколака", след като са получили грешно лекарство, признаха испанските власти.

17 случая са регистрирани в Кантабрия, Валенсия и Гранада.

Децата са развили симптомите, след като се получили лекарство за стомашни болки. Медикаментът обаче съдържал съставка за борба с алопецията, твърдят здравните власти, пишат от ВВС, цитирани от Dnes.bg.

"Челото, бузите, ръцете, краката и дланите на моят син бяха покрити с коса... Беше много страшно", описва една майка ситуацията.

В партидата било открито голямо количество миноксидил, съставка, която стимулира растежа на косата, обясняват здравните власти.

Доклад, публикуван на сайта на здравния регулатор Aemps твърди, че лекарството е било разпространено от фармацевтична компания в район Малага.

Най-ранните случаи са регистрирани през юли месец и продуктът е вече изтеглен от пазара.

Междувременно медиците успокояват родителите, че до няколко седмици излишната коса по телата на децата им ще опада.

Снимка: Pixabay

Харесайте страницата ни във Facebook ТУК