Температурите в някои части на България през почивните дни достигнаха до 20 градуса. Високите стойности се запазват и в началото на новата седмица, но тенденцията им е за намаляване с по няколко градуса на денонощие и зимата се очаква да се завърне в четвъртък.
Синоптикът на Bulgaria ON AIR Симеон Матев прогнозира, че през нощта преди това се очакват валежи, които на места може да станат на сняг и в четвъртък сутринта в някои райони на България може да има и снежна покривка.
Дотогава температурите остават високи за сезона, а днес слънчевите часове в Източна България ще са повече, докато в западните райони на страната ще има повече облаци, но валежи от тях са малко вероятни.
Симеон Матев обясни още, че застудяването ще се дължи на липсата на южен вятър, който се усещаше през почивните дни. Очаква се през следващите дни да духа все по-силно от изток, което ще доведе и до понижението на температурите.
Валежите през този месец се очаква да са с нормални количества.
Харесайте и страницата ни във Facebook ТУК
Храненето на децата в градините: По-здравословно и без захар
Пламен Абровски: Никога не съм предполагал, че ще стана министър
Чернокожият французин, намерен мъртъв в Банско, се е самоубил
Здравното министерство предлага две национални програми за скрининг на рак
Рак на яйчниците - какво е важно да знаем?
Започва спешна обработка срещу комари
Безплатни грипни ваксини за децата от есента
НАСА тества революционен двигател, който може да отведе хора до Марс
„Афелион“: Европейската космическа агенция влиза в света на видеоигрите
Човешкият мозък обработва реч дори в безсъзнание
Учени създадоха свръхточни топлинни карти на Марс за търсене на ресурси
Песков: Путин е готов да преговаря с всички
Съдът във Варна отхвърли жалбата срещу решението на РИОСВ за изграждане на международен конгресен център
СЗО с нова информация за хантавируса
Какво ще бъде времето в събота?
Черно море Тича ще домакинства на Балкан в Шумен
Робърт Джордан за Ормуз: Безопасното преминаване е в очите на наблюдаващия
БАКБ с 20% ръст на привлечените средства
Какво се знае за турската програма за балистични ракети?
Тримесечната печалба на Lyft разочарова, задушена от разходите за глобално разширяване