Опозицията ще продължава да бъде лишена от сериозен смисъл и каквато и да било отговорност. Натоварена е със същите отговорности като управляващите. Опозицията в лицето на БСП и ДПС не е особено смислена.
Това заяви вицепремиерът Валери Симеонов пред Bulgaria ON AIR, след като вчерашният ден се оказа нулев за парламента. БСП и ДПС отказаха да се регистрират, а управляващото мнозинство успя да събере едва 106 народни представители, при необходими 121 за кворум.
Симеонов бе категоричен, че от опозицията нямат право "да правят такива циркаджилъци", както и че занапред няма да има подобни проблеми. Той отбеляза също, че е имало недобра организация от страна на управляващата коалиция.
Напрежението в "Обединени патриоти" и управляващата коалицията
Валери Симоенов посочи, че търканията в голямата коалиция са били породени от желанието да се постигнат най-добрите решения за държавата. Честите оставки на министри поставят под риск от забавяне изпълнението на програмата, убеден е той.
"Всеки прави компромис в нашата коалиция. Упреците на НФСБ са основателни. Доволен съм, че тази малка криза в нашите отношения беше решена в рамките на 4-часов политически съвет", обясни вицепремиерът в студиото на "България сутрин".
"Говорим си с Волен Сидеров, малко по-тежко върви диалогът там", каза още Симеонов и добави, че действията на лидера на "Атака" са били насочени против доста успешни пробиви по отношение борбата с шума, монополите и опитите за лобистки поправки.
"Нищо добро не чака България, ако малката коалиция бъде разрушена", подчерта Симеонов.
Поскъпването на природния газ и някои стоки за бита
"Четири години всякакъв род специалисти прогнозират поскъпване на тока за бита, но такъв няма. Природният газ влияе много малко в икономиката на България. Влияе 6-7% като енергоносител. Съвсем нормално е търговците да търсят по-висока цена", заяви Симеонов и съобщи, че има вариант за намаляване на цената след преговори с "Газпром".
Вицепремиерът добави, че България е една от държавите с най-висок икономически ръст, а по думите му инфлацията е и стимулиращ фактор.
"Не е важно каква е пенсията и каква е заплатата, а какво можеш да купиш", настоя лидерът на НФСБ.
Предложението на ВМРО за потребителската кошница с фиксирани цени
"Колегите са направили малко прибързано предложение. Връщането към социализма не ме изпълва с оптимизъм или радост. Това е бананова икономика, не се прави никъде и няма как да стане", заяви Симеонов по повод предложението на ВМРО цените на основни хранителни продукти да бъдат следени от държавата.
Акциите срещу семейство Арабаджиеви и Миню Стайков
"Това показва, че известните хора не са недосегаеми. Видяхте какво стана и с Домусчиев. Всички акции говорят, че има нов модел в България за недопускане нарушаването на закона. Крупните бизнесмени нямат политическа принадлежност, нагаждат се към всички управляващи", коментира вицепремиерът.
Предложенията на министър Кирил Ананиев за здравноосигурителни модели
"Има смел подход и го подкрепям. В програмата на НФСБ е заложена демонополизация на Здравната каса още от 2011 г. Същото изискване успяхме да заложим в сегашната програма за управление", каза Симеонов и обяви, че предпочита варианта, в който няма допълнително заплащане за здравни услуги.
Нападението срещу журналиста Димитър Върбанов
"Многократно е приканван да излезе. Спокойно можеше с тези кадри, които са снимани до момента, да се обърне и да излезе. Целият скандал не носи нищо на това разследване. Провокира по-агресивно отношения към него. Всичко това става на територията на частна фирма, не става на улицата", сподели гледната си точка Симеонов.
Вицепремиерът обаче, също като премиера Борисов, категорично се обяви срещу насилието над журналисти.
Какво каза още Валери Симеонов - вижте във видеото!
Адмирал Емил Ефтимов: Дронът край Кардам е бил отклонен от електронна война
ЦСКА 1948 с нова победа и силен старт в Първа лига
57 млрд. долара: Украйна търси компенсации за екологичните щети от войната
56 400 пътници напуснаха Атина в рамките на часове
Топлинен удар и дехидратация при кърмачета: какво трябва да знаят родителите
Кървене след секс – трябва ли да се притесняваме?
Почти половината бебета по света са изключително кърмени през първите шест месеца
Как се променят костите с напредване на възрастта?
Пентагонът разсекрети нова порция документи за НЛО
Кинжалът на Тутанкамон е изкован от метеорит
Сондата „Луси“ на НАСА успешно тества камерите си преди срещата с троянските астероиди
Космическият влекач LINK се стабилизира и се готви за среща с телескопа Swift
Полицията във Варна излезе с призив и съвети към плажуващите
Черно море представи дублиращия си отбор за есента
МВнР привика посланичката на Украйна у нас
18-годишен уби чичо си с кол
Иран намекна за сделка за Ормуз, но само ако условията му бъдат изпълнени
Квантовата заплаха затяга примката около врата на криптовалутите
Кадър на деня за 8 август
Дронът, паднал на българска територия, най-вероятно е дрон-примамка „Майя“