Гинка Върбакова чудесно изрази в парламента становището на българската дълбока държава. Това е мнението на експерта по политически анализи и геополитика Валентин Вацев, който в студиото на "България сутрин" постави гледната си точка по въпроса "ЧЕЗ" чрез кратка история:
"Върбакова дойде в парламента със скъпа рокля и чанта и обясни: "Нашите адвокати са световни, юристконсултите ни също. Българските адвокати, които работят за нас - също са световни. Този, който иска прозрачност "ще духа супата", защото такава няма да има. Ние сме подписали договори за конфиденциалност", перифразира Вацев.
И после продължи:
"Ние сме по английското право, или казано по-просто - тези, които винаги са прави! Сделката я направихме далече от българската земя, на чисто европейско място. Вие, господа депутати, какво искате? Аз не съм тук да ви се извинявам, а да ви кажа да внимавате!"
Така експертът анализира срещата на собственика на "Инерком ЕООД" с властта миналата седмица.
Гостът на Bulgaria ON AIR, визиращ "дълбоката държава", имаше предвид съюза на високите държавни служители в трите власти, плюс "много тихи свръхуспешни бизнесмени, които държат да не им се носи името в България".
"Самата госпожа Върбакова е никоя, но чудесно изрази становището на дълбоката ни държава", категоричен бе Вацев.
Продажбата на "ЧЕЗ" премина през повече фази, отколкото която и да е друга сделка в историята на страната ни досега.
Тоталният обрат провокира политиците да се обвиняват и разграничават от кандидат-купувача, разгледаха се секретни документи и се написаха десетки сценарии за развитие.
Но как ще завърши сагата - остава под въпрос.
Национален позор: Тръмп за съдебното решение за спиране строителството на балната зала в Белия дом
Адвокат за убийството на Георги: Не съм виждал подобна жестокост и садизъм от непълнолетни, случаят е безпрецедентен
Тежка катастрофа в Бразилия с автобус, камион и два автомобила взе пет жертви
Руски удари убиха трима души, сред тях дете, в покрайнините на Киев
Топлинен удар и дехидратация при кърмачета: какво трябва да знаят родителите
Кървене след секс – трябва ли да се притесняваме?
Почти половината бебета по света са изключително кърмени през първите шест месеца
Как се променят костите с напредване на възрастта?
Пентагонът разсекрети нова порция документи за НЛО
Кинжалът на Тутанкамон е изкован от метеорит
Сондата „Луси“ на НАСА успешно тества камерите си преди срещата с троянските астероиди
Космическият влекач LINK се стабилизира и се готви за среща с телескопа Swift
Аварии оставят без вода стотици варненци
Европа бележи ръст на случаите на западнонилска треска
Фестивал на етносите завладява Варна днес и утре
30 души са пострадали при катастрофи у нас за последните 24 часа
Нивото на Дунав продължава да спада
Войната хвърля сянка върху пазара на дизел
Дъщерно дружество на Volkswagen е заплашено от несъстоятелност
Американски инвеститор се превърна във втория по големина преработвател на петрол в Германия
Има четирима ранени при среднощните руски удари по Киев