Вътрешният министър Валентин Радев е разпоредил пълна проверка на Специализирания отряд за борба с тероризма. В отворено писмо баретите говорят за репресия, неправомерни назначения и лошо управление на спецотряда от страна на командира Георги Гайков.
Бившият главен секретар на МВР Светлозар Лазаров обяви пред Bulgaria ON AIR че броженията в звеното не се случват за първи път. Той обаче отказа да вземе отношение по сигнала на баретите преди да е завършила проверката.
"Кадровата политика в МВР е от компетенциите на министъра. Главният секретар предлага, министърът утвърждава. Гайков е работил с няколко министри назад във времето и няколко главни секретари. Никога не съм си позволявал да влизам в коментари без да познавам факти и обстоятелства", обясни той в "България сутрин".
Светлозар Лазаров, който в момента е координатор на партия "Атака", бе обвинен от украинския посланик у нас Микола Балтажи, че е бил незаконно в Крим като част от хибридната война на Русия.
Лазаров не приема обвиненията и настоя, че е бил поканен от българската общност в Крим, където по думите му е участвал във форум заедно с политици от цяла Европа.
"С радост бих приел твърдението, че съм хибридно оръжие в интерес на българите. Санкциите срещу Русия са безпредметни и на практика страда Европа. Разглеждаме Русия като решение на проблемите на Европа", каза още Лазаров.
Той подчерта, че до голяма степен захранването с газ на Европа е свързано именно с Русия.
Ще плащат, за да останат: Източният фланг на НАТО се бори за американските войски
Йотова към българите в Северна Македония: Няма да се отречем от вас
700 декара горят край три села в Симеоновградско
Български учени проучват растителна комбинация за метаболитно здраве
Ротавирус при децата – какво трябва да знаят родителите на бебета и малки деца
Безплатни прегледи при детски кардиолог в бургаската детска болница от 24 август
Безопасно ли е плуването за бременни?
Соларни панели над оризища: По-малко реколта, но 14 пъти по-високи приходи
НАСА сглобява бъдещата лунна база парче по парче
Космическа разходка на 25 август: Астронавтите ще монтират антена
Разгадана е мистерията на пирамидата Уака Пукляна: Откриха доказателства за древен кървав ритуал
Военен хеликоптер се включи в спасителна акция на туристка под Мальовица
Седмичен хороскоп 24 август - 30 август 2026
253 доброволци са дарили кръв във Варна за седмица
Ветераните на Спартак спечелиха турнира в памет на Живко Господинов и Стефан Найденов
Откриха останки от дрон и на плажа край варненския квартал "Галата"
Кадър на деня за 22 август
Путин признава икономическите щети от украинските удари и хвали "героите" от руската армия
Унгария рестартира един ядрен реактор заради повишено ниво на Дунав
Канада налага ответни мита "долар за долар" на САЩ от 8 септември