Медиците от "Пирогов" хвърлят обвинения върху директора с идеята, че тази атака ще доведе до промяна на механизма на заплащане. Това мнение изрази бившият директор на "Пирогов" доц. д-р Спас Спасков след декларацията до медиите, в която лекари обвиниха настоящия си шеф проф. Асен Балтов в злоупотреби.
"Направлението, в което се хвърлят обвиненията, са относително несериозни. Проблемът отново ще се върти около работните заплати. Борбата на тези хора е около заплатите, а не около начина на управление на болницата", категоричен бе гостът в студиото на Bulgaria ON AIR.
Д-р Спасков е на мнение, че съществува сблъсък със Здравната каса, която лимитира възможностите за по-широка дейност, а оттам спадат приходите на болницата и няма възможност за увеличение на заплатите.
"Директорът беше назначен по времето на Илко Семерджиев и министър-председателя Огнян Герджиков, но самият конкурс бе проведен по-късно и той се утвърди на това място. Не мисля, че атаката е от политически партии", обясни доц. д-р Спас Спасков в "България сутрин".
"Основният проблем в Спешната помощ е броят на екипите. Надеждата е, че с минималното увеличение на заплатите ще се съберат достатъчен брой екипи. Този опит е леко неуспешен, защото заплатите на тези медици са недостатъчни, за да станат атрактивни", коментира още той.
Д-р Спасков коментира и проверката, която Министерството на здравеопазването ще извърши в Спешна помощ, "Пирогов" и "Александровска болница" след изпратено до министъра писмо от Евелина Добрева по повод смъртта на съпруга ѝ по-рано този месец.
"Министърът се самосезира и това е много добър знак, че на тези сигнали ще се обръща внимание. Ще трябва да изчакаме проверката и тогава ще бъдем абсолютно сигурни за ситуацията. Роднините на пострадалите винаги ще търсят начини да обвиняват някого", отбеляза той.
Днес се прощаваме с журналиста и писател Димитър Шумналиев
Искандер и С-400 срещу изчерпваща се ПВО: Ново предизвикателство за Украйна
За наказание: Пратиха в “месомелачката” руски войник облечен в рокля (ВИДЕО 16+)
Китай тества Z-10 за опасни мисии: щурмовите хеликоптери тренират полети под радара
Можем ли да живеем до 146 години, а и повече?
Как да изберем протеинов шейк и за какво трябва да внимаваме?
Психология за родители: Режимът и чувството за предвидимост
Защо рискът от исхемичен инсулт се повишава в горещините?
Нови следи от вода на Марс са открити в стари данни от марсохода „Спирит“
Експерт, предсказал кризата от 2008 г., дава нова, мрачна прогноза за бъдещето
Имплант с размери 2×2 мм възвръща зрението на хора с тежко очно заболяване
Десетгодишен японски учен направи пробив в изследването на пеперудите
Винисиус Жуниор преподписа с Реал (Мадрид)
ЦСКА удари с 3:0 Макаби като гост
Тъжна вест! Почина голямо име в медицината
Златото стигна до 4295 долара за унция
Във Варна наградиха победителите в Спартакиадата на ВМС
Кадър на деня за 6 август
Американските борсови индекси са в отстъпление, петролът отново се устреми нагоре
OTP Group отчете силни финансови резултати през първото полугодие
В Европа работят над 10 хил. пивоварни, в България те са 42