Софийската опера и балет открива новия си сезон с операта на Рихарт Вагнер - "Парсифал". Представлението ще се състои на 1 октомври, а оперните звезди Гергана Русекова и Ангел Христов разказаха в "България сутрин" какво предстои да види зрителят.
С "Парсифал" приключи и предходният оперен сезон, а постановката предизвика огромен зрителски интерес с музикалната си интерпретация, блестящото изпълнение на оркестъра и хора, и постигнатите вокални върхове от солистите на Софийската опера и балет.
"Очакваме с нетърпение! Каним всички зрители, гости на столицата да дойдат. Все още има билети, елате, подкрепете ни, представлението е страхотно", разказа пред Bulgaria ON AIR Ангел Христов, който ще се превъплъти в ролята на Гурнеманц.
Особено вълнуващо е било да се потопи в образа на Кундри Гергана Русекова, сподели самата тя:
"Изключително сложен образ. За първи път се сблъсквам с такова разнообразие, такива палитри, които трябва да използвам от гласа и емоционалността си. Героинята ми във всяко действие сякаш е различен персонаж. В началото е много истерична, изтерзана... Във второ действие е съблазнителка - инструмент в ръцете на лошия магьосник Клингзор, за да прелъсти Парсифал. А третото действие е един катарзис за нейната душа, в който тя получава изцеление на тази своя слабост", разказа Русекова.
Вижте видеото с пълния разговор.
Шофьор загина след удар в дърво на пътя София - Варна
Д-р Симидчиев: Младите хора да отидат да гласуват, ако се стигне до избори
Трус от 4,9 по Рихтер край Анталия, Югозападна Турция
Турски трафикант изхвърли в морето 37 мигранти, едно дете загина
Нов флуоресцентен сензор за ДНК увреждания – пробив в изследванията на рак и стареене
Гъбите – богати на витамини и добър заместител на месото
Защо са важни антиоксидантите за кожата?
Д-р Даниел Ставрев: 35 вече не е граница за успешна инвитро процедура, а индивидуална величина
SpaceX ще построи две стартови площадки за Starship на Кейп Канаверал
На 9-10 декември се очакват силни магнитни бури
Суперкомпютри създават най-пълния модел на акреция на черни дупки
Януарска „Витлеемска звезда“: Три планети в уникален парад около Слънцето
Варненски полицаи с трето място на турнир по стрелба
Убийство потресе Перник
2 години и 8 месеца затвор за варненка, държала три вида наркотици
ВМС прие тържествено новия патрулен кораб "Храбри" във Варна
Тристранният съвет не успя да стигне до единодушие по проектобюджета на НЗОК
Анализатор: „Лъвският пай“ тази година отива при Alphabet, Nvidia и Google
L'Oreal удвоява дела си в Galderma Group до 20%
Мигранти от "сигурни" страни няма да могат да получават убежище в ЕС