Последните компрометиращи събития в държавата като суджуци, трафиканти и пиене на кафета ще костват много на управляващите в лицето на избирателите. Обществото е много чувствително и реагира остро на отровните за имиджа на политиците скандали, единодушни бяха главният редактор на в-к "Труд" Петьо Блъсков и политологът доц. Татяна Буруджиева.
"Политиците много внимателно трябва да се отнасят към връзките си, като пиене на кафе. Често нашите политици забравят как да говорят и да се държат", каза доц. Буруджиева в студиото на "България сутрин", а Блъсков добави, че подобни качества на българските управляващи са описани още от Алеко Константинов.
Според политолога има нещо далеч по-страшно от сезонните скандали в парламента и това е възможността да се върнем обратно в "мутренските години" на прехода.
"Сигурността на държавата е сигурността на отделния човек. Тези скандали са за отклоняването на вниманието от големите неща. Няма да спрем да говорим за КТБ, дори и да се заминаваме със следващите суджукоподобни скандали цяла седмица", отбеляза тя.
Журналистът от друга страна смята, че въпросните "мутренски години" не се връщат, тъй като не са си тръгвали.
"Процесите бяха заложени още в началото на 90-те години. Не се връщаме назад, а се развиваме в грешна посока. Не се връщат "мутренските години", просто тези процеси не са свършили. Ние сами си създадохме безнаказаността", посочи Блъсков пред Bulgaria ON AIR.
А специално за случая с Живко Мартинов или както е по-известен в медийното и общественото пространство – Живко Суджука, същият, който се сдоби с 4 тона месни деликатеси използвайки името на премиера Борисов – Блъсков добави, че:
"Тази спекулация с името на премиера е символ за страха у обикновения човек от миналия строй, в който ако откажеш на властимащите може да изгубиш бизнеса си. Това е много страшно".
За финал на разговора гостите коментираха и оценката на кабинета "Борисов 3" – Среден (3), дадена от агенция "Медиана".
"Обществото нямаше големи очаквания за това правителство, а постоянните скандали допълнително отнемат от добрата репутация на политиците. Според мен коалицията на "Обединени патриоти" се промени до толкова, че собствените им избиратели не могат да ги познаят", категорична бе доц. Татяна Буруджиева.
Как българските книги стигат до световните издатели?
Пиян шофьор с 1,63 промила събори ограда в Берковица и избяга
2430 километра по границите на България с 45-годишен велосипед
40-годишен договор за водите на Арда е заплаха за България
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Зловеща находка: Откриха труп на тийнейджър
45 пияни или дрогирани водачи спипа КАТ за ден
Безводието в Рогачево стигна чак до Брюксел
Украйна удари Крим и уби четирима
АПИ: Пострадалите работници при вчерашния пътен инцидент, не са наши служители
Промяната на бойното поле в Украйна не решава хуманитарната криза в страната
53 области в Русия изпитват недостиг на гориво след украинските атаки срещу рафинерии
Мобилно приложение ще показва на потребителите къде най-евтино могат да закупят стоките си
Berkshire Hathaway изоставя учебника за инвестиции на Уорън Бъфет