Испания стана световен шампион по футбол, след като победи Аржентина с 1:0 след продължения във финала на Мондиал 2026.
Испания заслужено стигна до титлата
"Определено Испания беше отборът, който искаше и знаеше как да постигне победата. Впечатляващ беше и техният път до финала на Световното първенство. Допуснаха само един гол в цялата надпревара, представиха се прекрасно в защита, обраха индивидуалните награди след края на мача. И пътят на Аржентина беше изпълнен с много емоции и обрати. Макар че мачът завърши 1:0, видяхме финал, който е един от много добрите финали на световни първенства", коментира футболният агент Стоян Орманджиев в предаването "България сутрин".
Футболният мениджър Евгени Найденов заяви, че Испания е постигнала нещо грандиозно.
"Испания изцяло минимализира щетите и силните страни на Аржентина. Испания спря кръвоносната система на Аржентина и топките не стигаха до Лионел Меси", каза Орманджиев.
Ключът е във футболния интелект
Найденов отбеляза, че при испанците има структура и "брутален футболен интелект".
"Това е отборът с най-висок футболен интелект. Има капацитет всеки един от испанските футболисти да разчита предварително два-три хода", посочи футболният мениджър пред Bulgaria ON AIR.
Орманджиев изрази мнение, че САЩ знаят как да правят шоу и да изкарват пари, ФИФА - също.
"Световното е веднъж на 4 години и това е основният приход на Световната футболна централа. Почти сигурно е, че това е последното Световно първенство на Лионел Меси и Кристиано Роналдо. Видяхме и нови звезди - Кубарси и Ламин Ямал", добави футболният агент.
Найденов коментира, че да се наследи Меси е много трудно, но в следващите години Ямал ще покаже до каква степен може да го направи.
"Потенциала и качеството като футболни възможности ги има. Задачата не е лесна, въпреки че стартира уникално - Европейско и Световно първенство на толкова крехка възраст", допълни той.
Предизвикателствата пред младите таланти
Футболните експерти заявиха, че испанците много инвестират в работата извън терена - психология, начин на хранене, поведение и това е непрекъснато внимание, с което младите футболисти ще трябва да се справят, като отбелязаха, че главозамайването е едно от основните предизвикателства.
"Поведението на Аржентина, след като приключи мачът, беше скандално. Може би Лионел Меси беше изключение. Прекрачиха границата. Страстите взеха връх", смята Орманджиев.
Найденов добави, че това е част от идентичността на Аржентина, като посочи, че никого не оставят безразличен.
Рейтингът на одобрение за Федоров скача и изпреварва този на Зеленски
Али Юзеир: Загубата може да те научи повече от победата
Мъж заплю унгарския премиер Петер Мадяр на гара в Будапеща
Задържаха 41-годишен мъж за катастрофата край Владая
Нова ваксина срещу фентанил може да защити от опасни синтетични вещества
Д-р Елена Домусчиева: Хроничната венозна болест не бива да се подценява
ЕМА одобри първото лечение за невроповеденчески симптоми при синдром на Рет
Д-р Анастасия Коркова: Плуването може да доведе до отит
Учени: Това е минималният размер на планетите, способни да поддържат живот
На Слънцето се случи най-мощното изригване от две седмици насам
„Джеймс Уеб“ откри изненадващо зряла галактика в ранната Вселена
Древно съкровище бе открито под статуя на Буда в Тайланд
Черно море пусна билетите за дербито в продажба
Шведски турист изпотроши с пожарогасител панорамна врата на хотел край Варна
Правителственият кораб на Тодор Живков се превръща в изкуствен риф за водолази
Готвят модернизация на Зоопаркa във Варна
Делото за загиналия моторист Александър във Варна отива на финалната права
Samsung представи новите Galaxy Watch Ultra2 и Watch9
Ryanair: Няма недостиг на гориво и не е имало
Време ли е за възстановяване на криптопазара? Трейдърите изглежда мислят така
Магнатът зад най-високата кула в света планира имотни проекти за 20 млрд. долара в Сирия