България сутрин

Начален часВсеки делник от 9:30 часа
още

Виктория Каменчева спечели конкурса за млади изпълнители "Музиката е мечта"

Заедно с организатора Невена Пейкова разказаха подробности за събитието

04.03.2025 • 11:59 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

"Музиката е мечта" - така се казва конкурсът, който Виктория Каменчева спечели. Тя плени журито на международния конкурс за млади изпълнители на популярна песен. 

"Тези песни бяха подготвени вече и се бях явявала в много международни конкурси", обясни Каменчева в предаването "България сутрин".

Тя сподели, че е по-трудно да се изпее песен на български, отколкото на английски. Една от песните, които е изпълнила на конкурса, е "Копнеж" на Маргарита Хранова.

"Много съм щастлива, че за трета поредна година ни се случи "Музиката е мечта". Тази година имахме над 240 участници. Мина прекрасно в три последователни дни в София", уточни пред Bulgaria ON AIR Невена Пейкова, която е един от организаторите на конкурса.

Каменчева призна, че вече няма сценична треска, а се наслаждава на пеенето, когато излrза на сцена.

"Председател на журито беше Нели Маринкова. Това е моят главен педагог от вокалното училище. Мариета Жекова - също вокален педагог. Николай Текелиев е откривателят на таланти. Той отговаря за конкурсите в чужбина. Радко Петков беше част от журито и Михал Качмарек - нашият гост от Полша", посочи още Пейкова.

Гледайте целия разговор във видеото.


България сутрин виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички