Още по темата
От днес в страната започва захлаждане. От северната половина на континента ще навлезе по-влажен въздух през следващите 36 часа, съобщи метеорологът на Bulgaria ON AIR Симеон Матев.
През днешния ден се очакват валежи, но те ще бъдат само на някои места в страната. Температурите остават с летни стойности. Максималните ще достигат от 27 до 30-32 градуса. Следобед от запад-северозапад ще се заоблачава, а превалявания ще има основно в планинската част на Западна и Южна България, както и над североизточните райони на страната.
Температурите по Черноморието също ще бъдат по-ниски от вчерашните. Максималните ще бъдат между 26-28 градуса. В момента по цялото Черноморие е слънчево, но постепенно през деня ще се заоблачава и по северното крайбрежие ще има условия за превалявания. Малко по-интензивни извалявания ще има на север от Варна, прогнозира Симеон Матев.
През утрешния ден навсякъде в страната ще вали. Въпреки това ще има места където температурите ще достигат 30 градуса. По-големи количества валежи ще има в Южна и Източна България.
Студеното време ще продължи и през следващите дни, а в четвъртък следобед ще бъде слънчево над цялата страна, но се очаква хладен северозападен вятър. Максималните температури ще бъдат между 22 и 27-28 градуса.
В петък вятърът ще отслабне и ще има доста слънчеви часове. Максималните температури ще достигат 28 градуса.
Най-топло ще бъде в събота, когато температурите ще започнат отново да се повишават.
Вижте цялата прогноза във видеото.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Христиан Господинов: Трудът рано или късно се отплаща
ГЕРБ към Пулев: Осигурихме инвеститор, заложихме финансиране за “Райнметал”
Валери Славчев от "Хоризонт": Вдъхновението никога не ни е напускало
Русия не е оптимист за мир с Украйна след срещата между Лавров и Рубио
Психология за родители: Първата година – основи на доверието и сигурността
490 000 българи с диабет срещат трудности в лечението
Нови възможности за обучение по клинична психология в УМБАЛ „Лозенец“
Болест на Хаф – рабдомиолиза след консумация на риба и ракообразни
Обсерваторията PLATO премина ключов тест и е стъпка по-близо до изстрелването си
Звездна система изхвърля гигантски спирали в космоса
Китай планира да отклони астероид с хиперзвуков удар
На 23 юли 1995 г. е открита кометата Хейл-Боп – най-ярката за XX век
Община Варна налага глоба заради незаконно премахване на орех в кв. „Чайка“
Бивш депутат и дипломат: Румен Радев можеше да откаже на САЩ, без да се допитва до НС
Областният управител на Варна благодари на пожарникарите за реакцията при проливния дъжд
Коцев: Готвим промяна на ПУП-а за „Чайка“, така че зелените площи да бъдат запазени
Над 2300 лекари практикуват във Варненско, джипитата са над 280
ЕС затяга контрола върху криптоактивите с новия режим за докладване
Visa: Хората ще похарчат каквото могат, за да стигнат до мача
Новият AI модел на Moonshot внася търкания между САЩ и Китай
Защо космосът е толкова важен за съвременното военно дело?