"Преди всичко заради българските граждани, а не заради поредния европейски доклад, ние трябва да направим реформата в съдебната система. Ние трябва да направим така, че българските граждани да вярват в съдебната система и решенията, които се постановяват там. Това ще спре и правосъдието по улиците - нещо, на което, за съжаление, все по-често ставаме свидетели," заяви министърът на правосъдието Екатерина Захариева в предаването "Брюксел 1" по телевизия Bulgaria on Air с водещ Милена Милотинова.
"Така че ние сме твърдо убедени, че реформата трябва да се случи не за това дали има или няма механизъм (за сътрудничество и проверка), а защото обществото я очаква. И разбира се, нашият стремеж и нашата цел е в сътрудничеството с европейските ни партньори ние да изпълним препоръките по механизма. Механизмът няма да падне сега, колкото и да го искаме. Трябва да изпълним препоръките на ЕК. Имаме план, работим в изключително съкратени срокове и съм убедена, че тогава, когато покажем резултати и необратимост на процесите, механизмът ще падне за България," заяви министър Захариева.
"При стегнатия график, който сме си поставили, падането на мониторинга е абсолютно възможно да се случи до 2018 година - т.е. до края на мандата на тази ЕК," каза тя.
6 реплики, с които той показва, че не ви уважава
Вадим Ермолаев все още си задава един въпрос: Кой е искал да го убие?
След осем години чакане: първите F-16 Block 70 летят към Тайван
България удари Украйна на европейското по волейбол
Български учени проучват растителна комбинация за метаболитно здраве
Ротавирус при децата – какво трябва да знаят родителите на бебета и малки деца
Безплатни прегледи при детски кардиолог в бургаската детска болница от 24 август
Безопасно ли е плуването за бременни?
Космическа разходка на 25 август: Астронавтите ще монтират антена
Разгадана е мистерията на пирамидата Уака Пукляна: Откриха доказателства за древен кървав ритуал
Китай се прицелва в лунния лед: Мисията „Чанъе-7“ се готви за старт
„Джемини-5“: Първият едноседмичен полет в космоса започва на 21 август 1965 г.
219 пияни и дрогирани водачи спипа КАТ за седмица
Откриха мъртъв генерал-майор от ФСБ в оставка в Москва
Пулев: Задълбочаваме икономическото партньорство със САЩ
„Събор Кривини“ дарява всички приходи от входни такси за ремонт на храм в Долни чифлик
Какво време ни очаква в събота?
Защо AI не е най-голямата инфлационна тревога на Английската централна банка?
Serdika Center и Paradise Center са донесли печалба от почти 26 млн. евро на NEPI Rockcastle
Димитър Радев: Бързият кредитен растеж изисква по-голяма предпазливост
Сфакянакис: САЩ подценяват способността на режима в Иран да оцелее в дълга война