Няма основания за по-високо увеличение на цената на природния газ, коментира председателят на КЕВР Иван Иванов във връзка с подаденото заявление на "Булгаргаз" за цената на синьото гориво от 1 януари 2018 г.
Първите анализи на работната група на КЕВР показват, че няма основание за по-високо увеличение от предложените 2,83%.
В първото заявление от 10 ноември изчисленията на газовата компания бяха, че цената на природния газ трябва да бъде увеличена с около 4,85 на сто.
"Булгаргаз" трябва даде обяснение на какво се дължи тази разлика, коментира председателят на енергийния регулатор. Той беше категоричен, че това повишение няма да се отрази върху цените на парното и топлата вода, както и върху цената на електроенергията от когенарациите от началото на следващата година.
По повод последната авария на "Топлофикация София", при която четири столични квартала останаха без топлоподаване, Иванов каза, че ремонтната програма на дружеството е изпълнена и най-уязвимите места в топлопреносната мрежа са били ремонтирани през летните месеци. "Това не изключва при определени моменти да настъпи прекъсване", допълни той.
За него същественото в случая е тези аварии да бъдат бързо отстранявани - в рамките на предвидените 48 часа. КЕВР очаква и обяснение на дружеството каква е причината за прекъсването на услугата.
Как ще се променят правилата за търговия с електроенергия, четете на Investor.bg
Министърът на отбраната: От 31 юли усилихме наблюденията върху въздушното пространство
ФИФА и Инфантино отрекоха връзка между него и бивша служителка на УЕФА
Пожар в рафинерия в Краснодарския край в Русия след украински удар с дронове
Инцидент: Дрон нахлу и се взриви в българското въздушно пространство
Топлинен удар и дехидратация при кърмачета: какво трябва да знаят родителите
Кървене след секс – трябва ли да се притесняваме?
Почти половината бебета по света са изключително кърмени през първите шест месеца
Как се променят костите с напредване на възрастта?
Пентагонът разсекрети нова порция документи за НЛО
Кинжалът на Тутанкамон е изкован от метеорит
Сондата „Луси“ на НАСА успешно тества камерите си преди срещата с троянските астероиди
Космическият влекач LINK се стабилизира и се готви за среща с телескопа Swift
Петима от обвинените за фентанила остават в ареста
Какво ще бъде времето в неделя?
Лудогорец влиза в популярна игра
Румен Радев: Дрон е нахлул в българското въздушно пространство
Утре ограничават движението на камиони над 20 тона
Сенатът на САЩ прие законопроект за разходите, който игнорира призивите на Тръмп
Румен Радев: Дрон е навлязъл на територията на България и се е взривил
Безопасен актив ли са американските държавни облигации?
Войната хвърля сянка върху пазара на дизел