Вярата е движеща, лошо е ако си се обезверил, нямаш вяра и си изтъкан от съмнение и подозрение. Вярата, надеждата и любовта са двигателя на човешкия живот. Иначе е много кратък другият път да отлетиш.
Това каза Николай Урумов в навечерието на Рождество Христово в студиото на "Денят ON AIR". Според него демокрацията е взела на българите т. нар. "сляпа вяра" и е останала реалната вяра.
"Имахме през тези 30 години моменти на сляпа вяра, сляпо вярвахме в много пастири и месии. Всеки един шамар, който сме получавали, ни е давал урок. От една страна сме много мнителни, от друга сме непоправимо вярващи наивници и вярваме на всичко. Изтъкани сме от това противоречие. Именно заради това сме странни, различни и интересни", сигурен е актьорът.
Той обясни, че половината му ден отива в репетиции в Сатиричния театър, а другата част от деня репетира в Народния театър.
"Тези, които са заминали извън България, не са загубили своята идентичност. Те са българи, те искат да бъдат българи, те търсят България. Има едно ново поколение, което се завръща. Аз познавам такива деца, познавам и други, които са съученици и колеги на дъщеря ми, които не искат да заминават навън. Има нещо много различно и много интересно, има бъдеще за България", допълни актьорът.
Той смята, че всички българи в чужбина сънуват България и винаги в сърцата им има една нишка, която ги дърпа към родината.
"Сигурен съм, че ще става все по-хубаво и по-хубаво у нас", завърши Урумов.
Новият кабинет: Енчо Керязов, министър на младежта и спорта
Новият кабинет: Илин Димитров, министър на туризма
Ед Уестуик разкри какво е научил, откакто е баща
Новият кабинет: Росица Карамфилова, министър на околната среда и водите
Откриха потенциално ново лечение за прееклампсия при бременност
Какво се случва с гръбначния стълб по време на сън и защо Octaspring ни спасява?
ЕС с нова стъпка за по-бърз достъп на пациентите до иновативни медицински технологии
Хипоталамична аменорея – как стресът и недохранването спират овулацията?
Учени създадоха свръхточни топлинни карти на Марс за търсене на ресурси
Япония създава елитна група за търсене на извънземни
Нарастващият туризъм в Антарктида носи риск от зарази
В Шотландия откриха мистериозен изкуствен остров, по-древен е от Стоунхендж
"Пристанище Варна“ празнува 120 години със събития за гражданите
Арестуваха поредна порция пияни и дрогирани шофьори по пътищата във Варненско
Варна се включва в националното четене „Литература в сегашно време“ на 11 май
Все повече варненци търсят средства за самозащита след нападенията в града
Музеите в Добрич, Варна и Свищов с обща изложба
Европейските пазари се устремиха надолу
Предприемач: Златните години на Германия отминаха
Русия е готова с "целите на възмездието" в Киев, ще използва и "Орешник"
Правителството одобри влизането на OMV Petrom в блока "Хан Тервел"