ВМРО не желае Сърбия, в този си вид, да влезе в ЕС.
"Европейските ценности не позволяват на една страна да дискриминира хората с различно мислене. Малко смешно е сърбите да ни учат на морал и да ни казват какво сме правили по време на война, тъй като техните зверства са добре документирани. Ние казахме, че Сърбия в този си вид няма как да влезе в ЕС, но мислим еднакво с ГЕРБ по линия на Западните Балкани", поясни депутатът от "Обединени патриоти" Александър Сиди.
По линия на предложението на партия "Воля" за референдум за излизане на страната от НАТО, гостът на "Денят ON AIR" отбеляза, че то е абсурдно.
"Не е лошо зам.-председателят на НС да прочете закона. Такъв референдум е невъзможен спрямо нашето законодателство. Не може да се направи референдум по въпрос, който не е от компетенцията на Народното събрание. Много се надявам колегите в Народното събрание да се усетят, че с ежедневните скандали единственото, което постигаме, е да понижаваме доверието в нас", подчерта Патриотът.
Според Сиди темата с името на Македония ще бъде решена, когато бъде спрян гръцкият шовинизъм.
"Надяваме се да има консенсус, защото този конфликт трае от много време. Не можем да се намесваме в решението на нашите братя оттатък границата. Но се надяваме те да нямат териториални претенции към България с избора си на име", заключи народният представител пред Bulgaria ON AIR.
FIFA ще връчи "награда за мир“ на Доналд Тръмп
Любимият на Майли Сайръс я изненадал като предложил брак в Япония
Сарвагя Сингх Кушваха - тригодишното дете чудо в шаха
Травис Келси и Тейлър Суифт никога не са се карали
Хранителен режим при Хашимото
Стартират нови национални програми за скрининг на колоректален и цервикален рак
Защо корейското кимчи е полезно за имунната система?
Инфекция с Campylobacter при деца – как да я разпознаем?
Роботът Optimus е усвоил бягането, движейки се почти като човек
Открита е уязвимост в механизма за възстановяване на ДНК на раковите клетки
Blue Origin представи проектиран с AI източник на енергия за Луната
Учени разгадаха мистерията на радиационните пояси на Уран
Спасители във Варна извадиха немска овчарка от 25-метров кладенец
Проблемите с водата в Аврен продължават
През 2024 г. България e сред най-засегнатите държави в ЕС от горски пожари
Черен ден! Катастрофа взе три жертви край Търговище
Съдът на ЕС опровергава информация за допусната жалба срещу влизането ни в Еврозоната
Шефът на Rheinmetall: Мирът в Украйна няма да навреди на нашия бизнес
Hydrogenera ще внедри водородна система в завода на Volkswagen Poznań
Airbus трябва да достави 133 самолета през декември, за да постигне годишната си цел
Дори Фед да намали лихвите отново, подкрепата за икономиката ще бъде ограничена