Денят ON AIR

Начален часВсеки делник от 19:15 часа
още

Ще завладее ли цензурата интернет?

Авторското право се намира на голям кръстопът, посочи адвокат Емил Георгиев

21.03.2018 • 20:44 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Ще завладее ли цензурата интернет?
Ще завладее ли цензурата интернет?

Авторското право се намира на голям кръстопът. Страната ни в момента се намира в уникално положение да зададе посоката - да тръгнем в посока на завишена цензура или да приемем подходящо решение за ерата на информационното общество.

Това посочи пред Bulgaria ON AIR адвокат Емил Георгиев в контекста на Директивата за хармонизация на авторското право в единния цифров пазар и предстоящите промени, които Съветът на ЕС трябва да гласува през април.

По думите на Георгиев големият проблем е задължението на платформи като Facebook и да внедрят филтри, така че да проверяват съдържанието, което техните потребители качват.

Гостът в "Денят ON AIR" отбеляза, че платформите и към момента са отговорни за съдържанието на потребителите, но в бъдеще ще трябва да се говори дали изобщо дадено съдържание да види бял свят, а не дали да бъде свалено.

 


  • Последни
  • Четени
Денят ON AIR виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички