Управляващата коалиция скърца много и няма шанс да изкара пълен мандат. Това е мнението на политолога Петър Чолаков.
По думите му правителството генерира прекалено много скандали и въпросът е не дали ще има предсрочни парламентарни избори, а кога ще бъдат те.
"Аз бих поставил като една относително късна дата май месец следващата година, когато има европейски избори, а вероятно ще бъдат доста по-рано", категоричен бе Петър Чолаков в студиото на "Денят ON AIR".
Колегата му Димитър Ганев пък е на мнение, че в сегашната политическа ситуация Бойко Борисов много по-трудно би подал оставка.
"Ако подадеш оставка една година, след като са те избрали за премиер, тогава рухва основната ти теза за стабилността", подчерта политологът пред Bulgaria ON AIR.
Ганев обясни също, че при положение, че сега в президентството Бойко Борисов има явен политически опонент и премиерът не би заложил на нови и бързи избори, за да се прелегитимира управлението. Политологът обясни също, че от гледната точка на "Обединени патриоти, те в момента са в много добра позиция във властта и не биха могли да застанат в по-добра при евентуални предсрочни избори.
Петър Чолаков пък каза, че подкрепата за патриотичните партии намалява и за самите патриоти не е сигурно какво трябва да направят.
"Ако има предсрочни избори не е сигурно дали ще влязат или няма да влязат, но оставайки във властта, да не се окаже, че фактически ще сложат край на политическите си кариери", обясни Чолаков в ефира на "Денят ON AIR".
Вижте видеото с целия разговор!
Захарова предупреди страните да евакуират дипломатите си от Киев
ПП бесни: Радев да каже подкрепя ли думите на Кутев за "нашето НС"
Съюзът на съдиите иска нов ВСС и разследване по случая "Нотариуса"
ПБ няма да сваля охраната на Пеевски, но му взе легендарния кабинет №222А (ВИДЕО)
С какво е полезно кокосовото масло за здравето?
Функцията на яйчниците в менопауза
Кога да ни притеснява хроничната кашлица?
REM сънят играе ключова роля за когнитивните функции
Учени тестват реанимиране на сърце в Космоса – системата е уникална
Китай планира да достави проби от Марс до 2031 г.
Доказаха теоретичната възможност за изпращане на съобщения в миналото
Откриха признаци на атмосфера около малък обект отвъд Нептун
Таймери на електронни магазини притискат потребителите за бързи покупки
ОУ „Петко Р. Славейков“ откри модерен STEM център (СНИМКИ)
526 евро глоба и 3 месеца без книжка за водач, спрял в аварийната лента на АМ "Тракия" заради нужда на дете
Стъклена бутилка падна на метри от играещи деца на площадка във Варна (СНИМКИ)
Далавера: Над 1000 овце „изчезнаха“ от ферми в Смолянско
Марин Русев: Китай е великият балансьор в международното пространство
Търговски вериги: Има риск посоката за овладяване на инфлацията отново да бъде сбъркана
Anthropic разширява изчислителните си ресурси с договор със SpaceX
Arm предупреди за слабост на пазара на смартфони, но AI помага за компенсиране на спада