Президентското вето беше отхвърлено в отсъствието на БСП от парламента и това стана с пълно единодушие. Утре пък предстои да се гласува законопроект, с който да се опрощават данъчни задължения на мюфтийството.
Това според Петър Витанов, депутат от БСП, показва, че в българския парламент ежедневно се правят сделки между ГЕРБ и ДПС за подкрепа по едни или други въпроси, което всъщност показва, че партията на Мустафа Карадайъ не е в опозиция, въпреки че се определя като такава.
"Редица важни за ГЕРБ законопроекти минават през съдействието и дори с помощта - като законотворчество, на ДПС", посочи Витанов в ефира на Bulgaria ON AIR.
Народният представител от БСП каза, че след управлението на тройната коалиция, в която социалистите бяха в едно правителство именно с ДПС, БСП са платили политическата цена, която по думите му е представлявала спад в електоралната подкрепа.
"Когато сме управлявали с ДПС, бяха много ясно формулирани въпросите, по които ние управлявахме, ние не се криехме, че управляваме заедно. Всичко беше прозрачно. Коалицията беше явна и ние не се срамуваме от нея", подчерта още той в студиото на "Денят ON AIR".
Петър Витанов изрази и убедеността си, че сегашното правителство няма да изпълни мандата си и че настоящото народно събрание няма как да продължава да съществува, а връщането на социалистите там не стои на дневен ред към този момент.
По думите му и отсъствието им има негативи, но сега депутатите говорили много с гражданите, които се опитват да убедят, че може да има друг тип управление.
"Нашата цел е да управляваме самостоятелно, това е голямата цел на БСП, защото само чрез самостоятелно управление, ние можем да гарантираме политиките, които предлагаме. Съгласен съм, че към момента не се очертава възможност БСП да управлява самостоятелно", призна Петър Витанов.
Вижте видеото с целия разговор.
Харесайте и страницата ни във Facebook ТУК
Захарова: Украйна трябва да изтегли войските си от Донбас, ако иска уреждане на конфликта
Обвиненият за катастрофата на АМ "Тракия" с три жертви, обжалва задържането си
Демерджиев: Създали сме организации по превенция на летните пожари
Братко, помисли си: Залужни признал, че ще се кандидатира за президент, Зеленски искал да го разубеди
Йога за начинаещи в София: какво да очаквате от първия урок
Биохимията, която стои в основата на заекването при децата
Пътувате в чужбина? Ето защо застраховката за пътуване е вашата невидима здравна мрежа
Съветите на дерматолога: как да предпазим кожата си през летните горещини
Близка до нас планета се оказа по-подобна на Земята, отколкото се смяташе
В Австралия откриха най-бързия паяк в света, който може да настигне бягащ човек
„Извънземно оръжие“? Странен обект на снимка от Марс разпали дебати
Екзопланета с размерите на Нептун може да е оставила магнитен отпечатък върху своята звезда
Оливър Лангуа-Рос срещу Майлс Симсон: само един продължава напред
От днес влизат в сила новите цени на тока и парното
Разкриха кражба на мотор в Белослав
Община Варна раздава вода на хората в горещите дни
Хванаха за ден 41 шофьори с алкохол или наркотици
Егерт: Историческата мярка на ЕС за стоманата ще запази 200 хил. работни места
Има ли яснота как ще се управлява Ормузкият проток занапред? - Част 1
КФН е сезирала прокуратурата заради опит на "ДаллБогг Живот и Здраве" да продава активи
Шевърли: Към края на годината очакваме огромен интерес към покупки на злато