Вицепрезидентът Илияна Йотова коментира, че изборите не са засилили доверието на избирателите в избирателния процес. Тя също заговори, че сме станали свидетели на купен и контролиран вот. Вицепрезидентът не е оптимист, че ще бъде съставено стабилно правителство, излъчено от 51-ия парламент.
"Честито на победителите, но веднага бих искала да им кажа – тежко на победителите, защото от тук нататък трудното започва за съставяне на следващия кабинет. Не съм оптимист за начина, по който ще бъде направено това правителство, но продължавам да държа на своята теза, че България има нужда от силно политическо правителство. Дали това ще бъде правителство на малцинството, дали ще бъде коалиция от няколко партии, ще решат политическите сили в парламента. Всичко друго означава бягство от отговорност", коментира вицепрезидентът във Велико Търново, цитирана от БНР.
Йотова не подкрепя лансираната от различни политици идея за вдигане на бариерата над 4% за влизане на политическите формации в парламента.
"Аз не съм сигурна, че това изхвърляне на някои политици, така го определям, тези дни е наистина на базата на един много сериозен разчет и анализ. По-скоро е емоционална реакция. Какво значи да се повиши изборната бариера? България е многопартийна държава. Едва ли си представяте, че можем да стигнем до американския модел на две основни политически сили", заключи Йотова.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев (Bulgaria ON AIR)
Мъж събуди полярна мечка със сирена, глобиха го
Индия отказа Су-57, а Москва отново го обяви за "без аналог"
Българските храни губят битката на собствения си пазар
Стилияна Николова спечели сребърен медал на Световното по художествена гимнастика
Отити при децата през лятото – рискови групи, профилактика и клинични особености
УМБАЛ „Лозенец“ представя преживелищни подходи в психотерапията
Билки-репеленти срещу насекоми
Първа двойна трансплантация у нас: Лекари от ВМА присадиха черен дроб и бъбрек
Постигнаха пълна ремисия при рак на бъбреците след клетъчна терапия
Заснеха уникално създание с прозрачна глава в „Зоната на здрача“
Откриха неизвестен досега разлом под Ню Джърси, причинил земетресението от 2024 г.
Най-големият електрически самолет в света X1 извърши първия си полет
Басейнова дирекция: Българското крайбрежие е чисто, без замърсяване от нефтопродукти
Черноморец привлече футболист от Фратрия
200 пияни и дрогирани водачи спипа КАТ за седмица
Варна ще бъде домакин на международен турнир по билярд
НСИ: Над 600 хил. души в активна трудова възраст мързелуват
Един от ключовите петролни терминали на Русия спря работа
AI излиза от софтуера и започва да решава реални проблеми
Седемгодишните облигации на "Старком Холдинг" ще се търгуват на EuroBridge от 17 август
Тръмп защити балната си зала, представяйки я за част от военен комплекс