Партия МЕЧ също постави условия за подкрепа към редовна власт.
"Морал, единство, чест", по-известни като МЕЧ, дадоха първата си заявка за позиция като нови играчи в 51-ия парламент.
"Ние ще бъдем нещо различно, което трябва да отговаря на изискванията за морал, единство и чест", заяви лидерът на партията Радостин Василев.
А различното правителство трябвало да бъде анти-ГЕРБ-ДПС.
"Аз се позиционирам винаги срещу мафията така, че Борисов и Пеевски ще бъдат срещу нас застанали и ще има бой. Отговорност е на ПП-ДБ, които са втори и ще получат мандат от президента, да поканят всички останали, за да се формира мнозинство срещу Борисов, Пеевски и Доган. Това е битката, която трябва да бъде извървяна в България преди всички други реформи", допълни той.
Условие за преговори с останалите партии обаче има.
"Имаме едно единствено изискване, то е МВР да бъде в МЕЧ. Няма по-силно министерство, когато МЕЧ управлява ще има Министерство на справедливостта", подчерта Радостин Василев.
А то според МЕЧ трябва да се ръководи от лидера на партията им. По професия Радостин Василев е адвокат, дълго време е юрист на футболния отбор на ЦСКА и на Федерацията по вдигане на тежести след огромния допинг скандал през 2015 г. Влиза активно в политиката през 2020 година, когато става учредител на "Има такъв народ", а по-късно и депутат в 45-ото Народно събрание.
През 2022 след вътрешнопартийни трусове той напуска партията на Слави Трифонов заради оказван натиск,докато е на поста министър на младежта и спорта.
По време на брифинга Василев казва, че председателят на парламентарната група на политическата сила Тошко Йорданов му е казал: "Пич, Дългия каза да не закачаш Сталийски", по повод действия на спортното министерство спрямо заведение, отдавано под наем от "Национална спортна база", намиращо се до басейна в столичния кв. "Дианабад".
Така Василев се присъединява към "Продължаваме промяната", където обаче също не се задържа дълго, а преди да се отдели от редиците на партията разпространява компрометиращ запис от вътрешнопартийно събрание.
Вижте повече в репортажа на Стефан Стефанов.
НСИ: 4151 жилища са въведени в експлоатация за първите три месеца
Възмущение или добър пример: 10-годишно продава билети в градския в Бургас
"Индже" - епос за една непримирима българска душа
Песков: Тридневното примирие изтекло и военните операции са възобновени
Стартира национална информационна кампания за превенция на насилието над и сред деца
Предстои XIII международна среща по онкология с участието на експерти от Европа и Азия
БЛС разкритикува скринингите за рак на служебния министър
Пирогов получи Диамантено отличие за лечение на инсулти
Тектоничен разлом заплашва да разцепи Африка: Учени откриха първите признаци
Слънцето изпрати огнен „поздрав“ към Земята: Задава се магнитна буря
Мястото на Земята с почти извънземен пейзаж
Антарктида е подложена на троен удар от климатични промени
Търсят 8 спасители за 6 неохраняеми плажа във Варненско
Община Белослав сама си чисти боклука, отчита сериозни икономии
Въпреки войната в Ирак: България отчита ръст на туризма спрямо 2025 г.
74 нарушения общо имат двамата шофьори от катастрофата на АМ „Хемус“
Вицепремиерът: Борбата с инфлацията при храните е основен приоритет за правителството
Унгария готви планове да приеме еврото до пет години
Веригата за парфюми Douglas отчете загуба за близо 125 млн. евро
Димитър Калъпов: Мир в Иран може да донесе пазарна корекция
Иран заплаши да обогати уран за ядрено оръжие, ако бъде атакувана отново