Над 1 200 000 километра са изминали народните представители със служебни автомобили за 11 месеца. Депутатите имат право да използват колите на народното събрание при ангажиментите си с избиратели в страната. Тази година пък се оказва, че ангажиментите са били доста.
Депутатите обаче са пътували и извън страната. За командировки те имат право на самолетни билети. 311 двупосочни самолетни билета е закупило народното събрание за 11 месеца.
Най-пътувалият депутат из страната е шефът земеделската комисия Десислава Танева от ГЕРБ. Тя е изминала над 59 000 хиляди километра със служебен автомобил за малко над 11 месеца. Изборният ѝ район е Сливен, а самата тя обяснява пътуванията с двете си дъщери, които живеят там.
Зад граници най-активен в пътуванията е шефът на комисията по европейските въпроси Кристиан Вигенин от БСП. Той е пътувал 11 пъти за сметка на парламента зад граница. Мотивира се с европейското председателство, както и с заместник-председателското си място в парламентарната асамблея на организацията за сигурност и сътрудничество.
А четирима от петимата председатели на парламентарни групи не са използвали служебен автомобил. Само Волен Сидеров има командировки с парламентарен шофьор.
А най-пътувалият депутат с кола от София е актьорът Евгени Будинов. Макар, че изборният му район е в столицата, той има 11 000 км със служебна кола. Обяснява, че пътува из страната, за да обсъжда законопроекти с директори на театри.
Гледайте видеото.
Лято на морето: Плажовете се пълнят, вече не сме евтина туристическа дестинация
Добри са условия за туризъм в планините
Шофьор заспа зад волана и предизвика тежка катастрофа край Разград
Дисекиращ остеохондрит при млади мъже – кога болката в коляното след спорт е тревожна?
Защо бебетата харесват ярки цветове?
Защо едни лекарства се приемат на гладно, а други след хранене?
Как липсата на сън саботира усилията във фитнеса?
Ръкопис за крал Артур и Светия Граал отива на търг за 2 милиона долара
Астрономи потвърдиха съществуването на трета галактика без тъмна материя
Китай превърна изстрелването на ракети в туристическа атракция
Нито растение, нито гъба: Мистериозен 8-метров организъм е доминирал на Земята
Престижни награди за ученици от Хуманитарната гимназия във Варна
18 жертви на бруталните жеги във Франция
Излязоха резултатите от пробите на Варненското езеро след открита мъртва риба
Предупреждават туристите за бури в планините
Черно море започна лагера в Трявна с 23-ма футболисти
Свиването на частния сектор в еврозоната се забавя през юни
Европа вижда 6 млрд. причини за въвеждането на нова такса за онлайн купувачите
Тръмп все повече губи подкрепата на европейските си съюзници
Бизнесът: Бюджетът да заложи на ефективни разходи, не вдигане на данъци