Миньори и енергетици в КНСБ излизат на митинг в Раднево в защита на работните си места в комплекса "Марица – Изток”. А утре в София конфедерацията на труда "Подкрепа” организира голям протест на енергетици и миньори. Причината е неяснотата около бъдещето на въгледобива в района на мини "Марица – Изток”.
В петък се очаква среща на представители на КТ "Подкрепа” и КНСБ с президента и с премиера. Близо 50% от електроенергията в България се произвежда от ТЕЦ-овете на въглища, а от сектора се издържат цели региони в страната. ТЕЦ-овете трябва да отговарят на по-високи екоизисквания и има риск това да остави въглищата в историята.
Путин: Русия е недоволна от западните "правила", които прикриват неоколониални амбиции
Две фамилии се биха и стреляха в “Столипиново”
Тръмп обичал да го наричат "най-могъщият човек в историята"
КЗК отмени обществената поръчка за Националната детска болница
Грижа за кожата на бебето: Адаптационни прояви, нормални кожни особености и сухата кожа при новороденото
Какво ни казват феталните движения?
От 15 хронични състояния ни отървава здравословният стил
Дисекиращ остеохондрит при млади мъже – кога болката в коляното след спорт е тревожна?
Китайски студенти разработват мисия до астероида Апофис
SpaceX подготвя мистериозна мисия с нова капсула за завръщане на Земята
Новият лунен и марсиански роувър на НАСА измина 26 км почти напълно самостоятелно
Ръкопис за крал Артур и Светия Граал отива на търг за 2 милиона долара
Трима пострадаха сериозно при катастрофи във Варна
Арестуваха двама за стрелба от тераса във Варна
Шест досъдебни производства ръководи прокуратурата във връзка с Баба Алино
Мъж подпали изоставен обект в "Аспарухово"
Съдът призна за виновни бивш шеф на „Градски транспорт-Варна" и шеф на надзорна фирма за опит за измама
Главният икономист на ЕЦБ вижда риск инфлацията да остане над 2% за известно време
Последният ценови шок при енергията показа, че Европа е далеч от пълна декарбонизация
Десетилетие след Brexit следващият британски премиер е изправен пред ключови решения
Експерт: При рязко вдигане на данъка за второ жилище българите ще измислят начин да не плащат