И днес имаше протести срещу високите цени на горивата и ниския стандарт на живот в редица градове у нас. За първи път жителите на Гурково излязоха на протест и затвориха Прохода на Републиката. Протестиращите поискаха достойни доходи, по-ниски данъци, оставка на цялото правителство и се заканихада продължат с протестите, докато исканията им не бъдат чути. Протестиращите направиха уговорката, че поетапно ще бъдат пускани тировете, които образуваха километрична опашка.
Протестиращите в София успяха да блокират движението пред парламента, а след това се насочиха към сградата на Министерски съвет. В Перник недоволните не успяха да блокират пътен възел Даскалово и Магистрала Люлин. Полицията обаче събираше данните на всички, които се бяха събрали на традиционното място в града. В Монтана хората блокираха международния път Е-79. Образува се задръстване. Те се събраха на изхода на града в посока Враца и застанаха на пътя. Категорични са, че ще останат там до сутринта.
Мащабен протест блокира всички входове на бензиностанции в Сопот и Карлово и затвори подбалканския път София-Бургас. Младежи паркираха автомобилите си на пътя пред паметника на Иван Вазов и спряха движвението. На място пристигнаха полицейски екипи и жандармерия. Протестът продължи с автомобилно шествие до Карлово. Там протестиращите преминаха през бензиностанциите в града и блокираха за кратко техните входове и изходи. Образуваха се колони от автомобили.
За поредна вечер имаше протести и в Хасково. Тази вечер в тях се включиха и Димитровград и Свиленград.
Спукана гума вероятно е причина за тежката катастрофа на АМ "Тракия"
Доц. д-р Весела Карамишева: Добрата хидратация е част от грижата за спокойна бременност
От мобилни джунгли до пердета пред прозорците: как холандците се опитват да се справят с жегата?
Моника Златева от CT Interactive с признание на WEBIT Changemakers
Може ли лъжица зехтин на ден да има значение за мозъка след десетилетия?
Български пробив в борбата с рака на гърдата - смесена реалност влиза в операционната зала
Откриха 641 нови гена, свързани с шизофренията
Днес е Еньовден – празникът на лечебните билки и българските фармацевти
Защо Европа се затопля два пъти по-бързо от останалия свят?
НАСА планира да потопи МКС в океана, експерти алармират за екологични рискове
Какво ни очаква до 2035 г. според предсказанията на Никола Тесла
Титан и Плутон споделят една и съща мистериозна спектрална характеристика
Нестеров стигна четвъртфинал в Пловдив
Палмите в центъра на Варна са сред най-студоустойчивите растения в света
Страхотно! Волейболните национали удариха световния шампион Италия
Гълъб Донев: Приходите отдавна са изостанали спрямо разходите
Затварят училища и туристически обекти заради рекордните жеги в Европа
Бизнесът в България очаква бюджет без увеличение на данъци и осигуровки
Бюджет 2026: 5,7% дефицит и дълг до 30,1% от БВП до края на годината
Binance ще направи нов опит да остане в ЕС
Wall Street отваря с надежди за възстановяване след разпродажбите*