Неремонтираните части от сградата на Централната минерална баня в София да станат музикални, театрални и експозиционни зали. Това предвижда проект на Столичната община.
В момента там се намират емблематичните басейни на мъжката и женската къпалня. Сградата ще продължи да се отоплява посредством минерална вода.
Предвижда се и изграждането на така наречена "зала за водите", която ще обедини двата вътрешни двора на Централната баня.
Реализацията на проекта ще струва между 8 и 10 милиона лева- чрез европейско финансиране.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев (Bulgaria ON AIR)
Николов за акцията в “Приморски”: Седем са задържани, ще са повече
16 души ще се сбогуват с круиза след като си спретнаха масов бой (ВИДЕО)
Гълъб Донев за бюджета: Залагаме на реализъм и точни числа
МБАЛ „Надежда" вече е първият център в България със статут GESEA
Парамедиците излизат от сивата зона: приет е новият държавен стандарт
Франция потвърди първи случай на ебола
Предстои XVII Национална конференция за редки болести и лекарства сираци
Светът е по-близо до ядрена катастрофа от всякога, предупреждава виден физик
Представиха първия в света теснолинеен влак на водород
Астероид ще прелети край Земята този уикенд
Кометата 3I/АTLAS може да е сред най-древните обекти, преминавали през Слънчевата система
След началото на сезона: Прогнози за туризма по Черноморието
Европейците се страхуват да харчат пари и това вреди на икономиката
България е сред най-евтините държави в Европа по потребителски цени
България предлага нов регионален център на НАТО за наблюдение и сигурност в Черно море
Седем души задържани в кметството на район "Приморски" във Варна заради незаконния град
Китай пласира евроденоминирани облигации за рекордните 5 млрд. евро
Европейските индекси завършиха сесията на зелено с подкрепата на технологичния сектор
JPMorgan Chase променя надпреварата за наследник на Джейми Даймън с мениджърска рокада
Икономиката на САЩ бележи по-голям от очакваното ръст в началото на годината