Безсънна нощ за жителите на ромската махала в Русе, където последно е живял задържаният за убийството на Виктория Маринова.
След разкритието, че 21-годишният Северин Красимиров е извършител на тежкото престъпление, те са притеснени да не се стигне до етническо напрежение и саморазправа.
Хората от квартал "Тракцията", населен предимно с роми, познават слабо Северин. Отскоро живеел при леля си в махалата, след проблеми със семейството си. Дошъл няколко дни, преди убийството, защото имал неприятности в Селеметя, където живее.
Ромите разказаха още, че след новината за задържането на Северин са били заплашвани и се страхуват. И искат най-тежкото наказание за извършителя.
Семейството на Виктория също призовава за етническа толерантност и е благодарно за огромната вълна от съпричастност.
Към момента информацията за Северин продължава да е оскъдна. Това, че е бил боксьор, бе категорично опровергано от боксовите клубове в Русе.
На видеозапис от охранителни камери, се вижда как мъж бяга от мястото, където е убита 30-годишната жена.
Междувременно германските власти потвърдиха – арестът е извършен вчера в 8 часа и 15 минути местно време в град Щаде, на 50 километра западно от Хамбург.
Вижте още във видеото.
Министърът на отбраната: От 31 юли усилихме наблюденията върху въздушното пространство
ФИФА и Инфантино отрекоха връзка между него и бивша служителка на УЕФА
Пожар в рафинерия в Краснодарския край в Русия след украински удар с дронове
Инцидент: Дрон нахлу и се взриви в българското въздушно пространство
Топлинен удар и дехидратация при кърмачета: какво трябва да знаят родителите
Кървене след секс – трябва ли да се притесняваме?
Почти половината бебета по света са изключително кърмени през първите шест месеца
Как се променят костите с напредване на възрастта?
Пентагонът разсекрети нова порция документи за НЛО
Кинжалът на Тутанкамон е изкован от метеорит
Сондата „Луси“ на НАСА успешно тества камерите си преди срещата с троянските астероиди
Космическият влекач LINK се стабилизира и се готви за среща с телескопа Swift
Петима от обвинените за фентанила остават в ареста
Какво ще бъде времето в неделя?
Лудогорец влиза в популярна игра
Румен Радев: Дрон е нахлул в българското въздушно пространство
Утре ограничават движението на камиони над 20 тона
Сенатът на САЩ прие законопроект за разходите, който игнорира призивите на Тръмп
Румен Радев: Дрон е навлязъл на територията на България и се е взривил
Безопасен актив ли са американските държавни облигации?
Войната хвърля сянка върху пазара на дизел