Оцевъди от Габровско са готови да дарят животни на колегите си в Странджа, които останаха без стадата си. Петима фермери вече са заявили желание да дарят по десет женски агнета на хората от Ямболско.
Животните ще бъдат закарани във фермите веднага след като мине инкубационният период на чумата и там отново ще могат да се гледат овце.
Фермерите призоват всички стопани в Северна България да последват примера им, тъй като по думите им, колегите им в засегнатите от чумата села са пожертвали животните си, за да предпазят стопанствата на другите животновъди в страната.
В началото на кариерата: Карали Джесика Симпсън да отслабне
10-годишно момиче от Украйна се е удавило в Ахелой
Земетресение с магнитуд 5,6 разтърси Северна Калифорния
Сачева за бюджета: За 2 г. дългът расте с почти 13 млрд. евро, най-голямата приходна мярка е... винетка
Може ли лъжица зехтин на ден да има значение за мозъка след десетилетия?
Български пробив в борбата с рака на гърдата - смесена реалност влиза в операционната зала
Откриха 641 нови гена, свързани с шизофренията
Днес е Еньовден – празникът на лечебните билки и българските фармацевти
Индия отваря ключова ракетна технология за частния сектор
Защо Европа се затопля два пъти по-бързо от останалия свят?
НАСА планира да потопи МКС в океана, експерти алармират за екологични рискове
Какво ни очаква до 2035 г. според предсказанията на Никола Тесла
Двете загинали деца в катастрофа са от футболната школа на Славия
Задържаха двама дилъри на фентанил във Варна
Дете падна в шахта в София
Златото падна под 4000 долара за тройунция за първи път от ноември
Радев: Българската екзархия в Истанбул е ключова за съхраняването на националната идентичност
Европейските индекси затвориха разнопосочно в сряда
Прогноза: По-високи данъци за имотите ще се отразят положително на пазара
Модернизират жп терминалите във Варна и Бургас с европейски средства
ЕК спестява на фирмите 8 млрд. евро годишно с опростяване на данъчните правила