Без отделен закон за личната помощ. Това реши след двучасови дебати Националният съвет на хората с увреждания.
Така исканията на майките на деца с увреждания не се удовлетвориха. Социалният министър Бисер Петков предложи все пак проектозаконът на омбудсмана Мая Манолова да бъде включен като точка в общ закон за социалните услуги.
Веднага след заседанието майките на деца с увреждания категорично заявиха, че от днес протестите им се разрастват, а палатковите лагери oстават. Майките приеха остро решението, стигна се и до ескалация на напрежението. Заедно с омбудсмана Мая Манолова и представители на Министерството на финансите и Министерството на труда и социалната политика, те се събраха да обсъдят подготвените текстовете, които настояват да влязат в пленарната зала.
По време на обсъждането градусът на напрежението се покачи много и всички институции, включително синдикатите, застанаха срещу исканията на майките на деца с увреждания, подкрепени от омбудсмана.
"Все още сме твърде емоционално натоварени. Това, в което днес бяхме обвинени от председателя на КТ "Подкрепа", беше меко казано отвратително и срамно. Най-тъжното за нас е, че беше силно ръкопляскано от представителните организации на хора с увреждания. Продължаваме да искаме закон за личната помощ, който им бяхме предоставили", коментира пред Bulgaria ON AIR една от протестиращите майки.
Спря водата в два района на Халкидики заради кражба на кабели
В Русия се подиграха на Стармър, предложиха му да коси трева
Go Guide кани на "Exotic Soirée" под открито небе
Какво разкрива фоликуларната течност за качеството на яйцеклетката?
5 често задавани въпроса към кардиолога
Може ли да се прави лазерна епилация през лятото?
Защо децата си гризат ноктите?
Астрономи разгадаха мистерията на Уран: Леденият гигант крие водно ядро
Защо все още не сме открили извънземни? Три възможни обяснения
Мъск възражда идеята за антиматерията: Възможно ли е с този двигател да стигнем до звездите?
Какво да наблюдаваме в небето през юли: Еленова луна, Делта Аквариди, редки планетарни съединения
Олег Невзоров се прибрал в България преди седмица, днес се срещна със собствениците във Forest club
Кикбокс сензацията Жулиен Риков е устремен към нова победа на SENSHI 32
РИОСВ-Варна не откри замърсяване след сигнали за петно във Варненския залив
Лоши новини за Германия: Шлотербек приключи с Мондиала
Иван Иванов отпадна още в първия кръг на квалификациите при дебютното си участие при мъжете на турнира по тенис „Уимбълдън"
Бившият председател на Фед Алън Грийнспан почина на 100 години
„МФГ Инвест“ реализира две допълнителни инвестиции за над 50 хил. евро
Германската индустрия понижи очакванията си за растежа и настоя за спешни реформи
Испанският гуверньор: ЕЦБ трябва да бди за влиянието на цените на петрола върху заплатите